Ոստիկանությունը հորդորում է զերծ մնալ իրավապահներին քաղաքական ինչ-ինչ հաշվարկների մեջ ներքաշելու փորձերից
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանությունը հորդորում է զերծ մնալիրավապահներին քաղաքական ինչ-ինչ հաշվարկների մեջ ներքաշելու փորձերից ու անհիմն մեղադրանքներից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանն այդ առնչությամբ ֆեյսբուքյան իր էջում հայտարարություն է տարածել` նշելով.
«Ազատության հրապարակի միջոցառման կազմակերպիչները ոստիկանությանը մեղադրում են, թե նախօրեի երթի ժամանակ ոստիկանները պաշտպանել են Հանրապետական կուսակցության գրասենյակը: Ստիպված ենք հիշեցնել. ոստիկանությունը ապաքաղաքական ու վերկուսակցակական կառույց է, որի գործառույթն է՝ օրենքով սահմանված կարգով ապահովել հասարակական կարգը, պահպանել քաղաքացիների անվտանգությունը, պաշտպանել մասնավոր և հանրային կառույցների անձեռմխելիությունը, այդ թվում և՝ կուսակցությունների շինություններն ու գույքը: Հիշեցնենք, որ իր ծառայողական պարտականությունները կատարելով՝ նույն ոստիկանությունը ժամանակին ապահովել է նաև Րաֆֆի Հովհաննիսյանի, նրա բնակության վայրի և կուսակցական գրասենյակի անվտանգությունը: Կրկին հորդորում ենք լինել ազնիվ ու անաչառ և ձեռնպահ մնալ ոստիկանությունը քաղաքական ինչ-ինչ հաշվարկների մեջ ներքաշելու փորձերից ու անհիմն մեղադրանքներից»:
Դեկտեմբերի 1-ին«Նոր Հայաստան» նախաձեռնությունը երթի ժամանակ փորձել է մոտենալ ՀՀԿ գրասենյակին, Րաֆֆի Հովհաննիսյանն անգամ փորձել է ծաղիկներ դնել գրասենյակի մոտ, սակայն ոստիկանները թույլ չեն տվել մոտենալ շինությանը: Երթի մասնակիցները պոկել են նույն տարածքում գտնվող Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցությանգրասենյակի «այո»-ի պաստառը:

Полиция призывает воздержаться от попыток втянуть правоохранительные органы в политическую конъюктуру
Полиция Армении призывает воздержаться от попыток втянуть правоохранительные органы в политическую конъюктуру. Как передает «Арменпресс», начальник управления по информации и связям с общественностью полиции Армении Ашот Агаронян распространил на своей странице Facebook заявление, в котором сказано:
«Организаторы мероприятия на площади Свободы обвиняют полицию в том, что во время шествия прошлого дня полиция охраняла офис РПА. Вынуждены напомнить: полиция – аполитичная и надпартийная структура, ее функция – охрана общественного порядка, безопасности граждан, неприкосновенности общественных и частных зданий и имущества. Напомним, что, в свое время, та же полиция, осуществляя свои функции, охраняла Раффи Ованнисяна, его квартиру и офис. Призываем к честности, беспристрастности и призываем воздержаться от попыток втянуть правоохранительные органы в определенные политические расчеты и оградить ее от безосновательных обвинений».
1-го декабря, во время шествия инициативы «Новая Армения» демонстранты попытались подойти к зданию офиса РПА, а Раффи Ованнисян попытался даже возложить там цветы, чего полиция не позволила. Демонстранты сорвали плакат «ДА» с офиса партии СДП “Гнчакян”.