Հայկական կողմը զոհեր չունի, Ադրբեջանն ապատեղեկատվություն է տարածում. ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տարածված լուրերը, թե հայկական կողմը զոհեր ունի, չեն համապաստախանում իրականությանը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը: «Հայկական կողմը զոհեր չունի, դա Ադրբեջանի հերթական ապատեղեկատվությունն է»,-ասաց նա:
Ադրբեջանական կողմը, սակայն ունի զոհեր և վիրավորներ: Օգոստոսի 24-ին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության կողմից տարածված հաղորդագրության համաձայն`ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հանգստյան օրերին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրետանային (60, 82 և 120 մմ-ոց ականանետեր) և հրաձգային զինատեսակներից շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Ադրբեջանական կողմի ակտիվությունը ճնշելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների: Ըստ հավաստի աղբյուրների` տեղի ունեցած փոխհրաձգությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է առնվազն 4 զոհ և 15-ից ավելի վիրավորներ:

YEREVAN, AUGUST 24, ARMENPRESS. The news spread about the victims of the Armenian side does not correspond to reality. Artsrun Hovhannisyan, spokesmanfor Defense Ministry of the Republic of Armenia informed the abovesaid in his conversation with Armenpress. “The Armenian side has no victims. It’s misinformation spread by Azerbaijan.”, said the spokesperson.
The Azerbaijani side however has victims and injured. According to the statement released by the Information and Public Relations Department of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic on August 24, the rival intensively violated the ceasefire regime in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies on the weekend firing from different caliber weapons (60, 82 and 120 mm grenade launchers) and artillery weapons.
The frontier troops of the Defense Army made counterattacks to suppress the rival’s activeness. According to reliable sources, the opponent had at least 4 victims and more than 15 injured resulting from the shootings.