Ֆինանսների նախարարությունը հետ է գնել 1 մլրդ դրամի պետական պարտատամոս
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆինանսների նախարարությունն անցկացրել է պետական (գանձապետական) միջնաժամկետ արժեկտրոնային AMGN36294167 թողարկման պարտատոմսերի հետգնման աճուրդ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին նախարարության լրատվական ծառայությունից, հետգնման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ է:
Հետգնման է ներկայացվել 2 մլրդ 700 մլն դրամի պետական պարտատոմս: Վերջական հետգնման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ, որի դիմաց պետական բյուջեից վճարվել է 1 մլրդ 4 մլն 894 հազար 342 դրամ: Պարտատոմսերի հետգնման սահմանային եկամտաբերությունը 10.7400 տոկոս է: Հետգնմանը մասնակցել է 4 գործակալ:

YEREVAN, JUNE 16, ARMENPRESS: The Ministry of Finance of the Republic of Armenia held a public auction to repurchase medium-term AMGN36294167 corporate bonds. As Armenpress was informed from the Department of Information and Public Relations of the Ministry of Finance, the amount of bonds to be repurchased is 1 billion drams.
AMD 2 billion 700 million state bonds were submitted to be repurchased. The final repurchase amount made 1 billion drams. 1 billion 4 million 894,342 drams was paid for it from the state budget. The bond repurchase marginal yield is 10,7400%. The auction was attended by 4 agents.