ՀՀԿ-ական պատգամավորը կարծում է՝ Օսկանյանի վերադարձը քաղաքականություն ՀՀԿ-ի վրա չի ազդի
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախկին արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանի անդամակցությունը «Բարգավաճ Հայաստան»-ին ո՛չ դրական է, ո՛չ էլ բացասական: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նման հայտարարությամբ փետրվարի 17-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հանդես եկավ ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մանվել Բադեյանը:
«Դա մարդու անձնական ընտրությունն է, իսկ ես կարծում եմ, որ Օսկանյանը երբեք չի հեռացել քաղաքականությունից»,- նշեց Բադեյանը:
Նրա խոսքով՝ Օսկանյանի վերադարձը քաղաքականություն ՀՀԿ-ի հետ որևէ առնչություն չունի՝ դա ո՛չ թուլացնում է ՀՀԿ-ին, ո՛չ էլ ուժեղացնում:
Անդրադառնալով այն խոսակցություններին, թե հնարավոր է անդամների արտահոսք ՀՀԿ-ից դեպի ԲՀԿ՝ Բադեյանը նշեց, որ դա առնվազն ծիծաղելի է:
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախկին արտաքին գործերի նախարար Արման Մելիքյանի կարծիքով՝ Օսկանյանի քայլը մարտավարական քայլ է: «Սա ընտրություններին ընդառաջ կատարված քայլ է: Այդ տեսանկյունից դա արդարացված է»,- շեշտեց Արման Մելիքյանը:

MP Says Oskanian’s Return to Politics to Have no Impact on Republican Party of Armenia
YEREVAN, FEBRUARY 17, ARMENPRESS: Membership of former foreign minister of Armenia Vartan Oskanian to the Prosperous Armenia Party (PAP) is neither positive nor negative, says MP from the Republican Party of Armenia Manvel Badeyan. "It is personal choice of a person. In my opinion Oskanian has never left politics," he told a news conference Friday.
He said Oskanian's return to politics has no relation to the RPA, it neither weakens, nor strengthens the Republican Party.
Referring to the talks about the possible flow of members of the RPA to the PAP, Badeyan described it funny.
Former foreign minister of Nagorno Karabakh Republic Arman Melikyan described Oskanian's step as tactical one. "It is a step made before the elections. From this viewpoint it is justified," Arman Melikyan.