Հայաստանի օգնությունը Թուրքիա կհասնի վաղն առավոտյան
ԵՐԵՒԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երկրաշարժից տուժած Թուրքիային ՀՀ կառավարության աջակցությունն Իզմիր քաղաք տեղափոխող օդանավի թռիչքը կկայանա վաղը` հոկտեմբերի 28-ի առավոտյան: ՀՀ կառավարության կողմից ուղարկված աջակցության հետ միասին, ինքնաթիռով Թուրքիա կմեկնի նաեւ սպասարկող 10-15 հոգանոց անձնակազմ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության պետի տեղակալ Նիկոլայ Գրիգորյանը, Թուրքիա մեկնող անձնակազմը չի մասնակցելու փրկարարական աշխատանքներին. նախատեսվում է նրանց մասնակցությունը տեղափոխվող բեռի բաշխման գործընթացում:

Armenia’s support to reach Turkey tomorrow in the morning
The flight of the airplane transporting Armenia’s support to Turkey, which suffered from the earthquake, will be implemented in the morning of October 28. Together with the support from the Armenian government, 10-15 attendants will depart for Turkey as well.
Deputy Head of the Rescue Service of the Armenian Emergency Situations Ministry Nikolay Grigoryan told Armenpress that the personnel departing for Turkey will not participate in the rescue works, their participation in delivery of the transported cargo is intended.