Դ. Կարապետյան. «Հավանաբար Ադրբեջանին մտահոգում է նախարարների խոսակցության բովանդակությունը»
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ : Զարմանալի է, թե ինչու է ադրբեջանական կողմը խուսափում խոսել Հայաստանի ու Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարների Բրյուսելում հոկտեմբերի 6-ին ունեցած կարճատեւ առանձնազրույցի մասին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, այս մասին ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը' մեկնաբանելով ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված այն տեղեկությունը, թե իբր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Բրյուսելում չի հանդիպել Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Սաֆար Աբիեւին :
«Հավանաբար նրանց մտահոգում է այդ խոսակցության բովանդակությունը: Ամեն դեպքում, տեղի ունեցած փաստը դիվանագիտական ոչ բարձրաստիճան պաշտոնյայի միջոցով հերքելն իրականությունը թաքցնելու անհաջող փորձ է»,- նշել է նա:

Davit Karapetyan: Azerbaijan concerned about content of conversation of ministers
YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS:It is strange why the Azerbaijani party avoids speaking about the short separate conversation held October 6 in Brussels between the Armenian and Azerbaijani Defense Ministers, Press Secretary for RA Defense Minister Davit Karapetyan said, commenting on the information circulated by the Azerbaijani mass media as if Ra Defense Minister Seyran Ohanyan did not meet in Brussels with Azerbaijani Defense Minister Safar Abiyev, press service of RA Defense Ministry told Armenpress.
"Probably they are concerned about the content of that conversation. In any case, rejecting the fact by a diplomatic non-high-ranking official is an unsuccessful attempt to conceal the reality," he noted.