Ա. Սարգսյան. «Ուրիշներն էլ ցանկանում են օգտվել Ազատության հրապարակից»
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրականությանը չեն համապատասխանում ՀԱԿ-ի տարածած լուրերը, թե խոչընդոտվում է մարզերից Երեւան եկող ավտոմեքենաների մուտքը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանը, պարզապես այժմ ուժեղացվել են ոստիկանական ծառայությունների աշխատանքները, որպեսզի հանրապետությունում տիրող իրավիճակին ոստիկանությունը իրազեկ լինի, տիրապետի:
«Որեւէ ցուցում տրված չէ մարզերից Երեւան եկող ավտոմեքենաներին արգելել մուտք գործել մայրաքաղաք: Նման փաստ չկա»,- նշեց Ա. Սարգսյանը:
Ըստ նրա' ընդդիմության հանրահավաքը, մարդկանց սնունդով ապահովելը եւ այլ միջոցներով շահագրգռելը, ոչինչ չի տալու:
«Հանրահավաքների ժամանակ ոստիկանության քայլերը եղել ու լինելու են օրենքի շրջանակում: Ընդդիմության շուրջօրյա հանրահավաքը ցրելու մտադրութուն ու ցանկություն այս պահին չկա, պարզապես ոստիկանությունը գործելու է այնպես, որ ապահովվի հանրային կարգը: Այլ մարդիկ եւս կան, որոնք ցանկանում են օգտվել Ազատության հրապարակից, իսկ ընդդիմության շուրջօրյա հանրահավաքները խոչընդոտ են դրա համար»,- ընդգծեց Ա. Սարգսյանը:

А.Саргсян: «Другие также желают пользоваться площадью Свободы»
Не соответствует действительности распространяемая Армянским национальным конгрессом информация о том, что, якобы, создаются препятствия на пути следования машин из областей Армении при въезде в Ереван.
Как сказал в беседе с Арменпресс начальник Полиции РА Алик Саргсян, просто усилила работы полицейских служб, чтобы полиция была информирована о происходящем и контролировала ситуацию в стране.
«Каких-либо указаний относительно запрета на въезд машин в Ереван не было Подобного факта нет», - сказал А.Саргсян.
По его словам, митинги опозиции, обеспечение питанием митингующих и попытки заинтересовать их иными способами, ничего не дадут.
«Действия полиции во время митингов были и будут в рамках закона. В настоящий момент намерений и желания разогнать круглосуточные митинги нет, просто полиция будет действовать так, чтобы обеспечить общественный порядок. Есть и другие люди, которые хотят пользоваться площадью Своболы, а круглосуточные митинги оппозиции становятся препятствием для них», - подчеркнул А.Саргсян.