Ա. Սարգսյան. «Ուրիշներն էլ ցանկանում են օգտվել Ազատության հրապարակից»
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրականությանը չեն համապատասխանում ՀԱԿ-ի տարածած լուրերը, թե խոչընդոտվում է մարզերից Երեւան եկող ավտոմեքենաների մուտքը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանը, պարզապես այժմ ուժեղացվել են ոստիկանական ծառայությունների աշխատանքները, որպեսզի հանրապետությունում տիրող իրավիճակին ոստիկանությունը իրազեկ լինի, տիրապետի:
«Որեւէ ցուցում տրված չէ մարզերից Երեւան եկող ավտոմեքենաներին արգելել մուտք գործել մայրաքաղաք: Նման փաստ չկա»,- նշեց Ա. Սարգսյանը:
Ըստ նրա' ընդդիմության հանրահավաքը, մարդկանց սնունդով ապահովելը եւ այլ միջոցներով շահագրգռելը, ոչինչ չի տալու:
«Հանրահավաքների ժամանակ ոստիկանության քայլերը եղել ու լինելու են օրենքի շրջանակում: Ընդդիմության շուրջօրյա հանրահավաքը ցրելու մտադրութուն ու ցանկություն այս պահին չկա, պարզապես ոստիկանությունը գործելու է այնպես, որ ապահովվի հանրային կարգը: Այլ մարդիկ եւս կան, որոնք ցանկանում են օգտվել Ազատության հրապարակից, իսկ ընդդիմության շուրջօրյա հանրահավաքները խոչընդոտ են դրա համար»,- ընդգծեց Ա. Սարգսյանը:

Chief of RA police says other people too want to visit Liberty Square
The news spread by the ANC as if the police impede the entrance of cars coming from provinces to Armenia does not correspond to reality.
Speaking to Armenpress, chief of the RA police Alik Sargsyan said that the police services have just intensified their work to control the situation.
"No instruction is given to ban the entrance of cars from provinces to Yerevan. There is no such fact", Sargsyan said.
According to him, the rally of the opposition, ensuring people with food and raising interest through other means will not give anything.
"The steps of the police during the rallies were and will be within the framework of law. There is no intention to turn out the 24-hour long rallies. The police will act in a way to ensure the public order. There are other people who want to make use of the Liberty Square but the all day long rallies of the opposition impede it", Alik Sargsyan stressed.