Սկսվում է «Բարքեմփ Արցախ 2011»-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտ են այսօր ժամանում «Բարքեմփ Արցախ 2011»-ի' Հայաստանի Հանրապետության մասնակիցները: Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց «Բարքեմփ»-ի կազմկոմիտեի անդամներից Վլադիմիր Գրիգորյանը, այսօրվա ծրագրով նախատեսված է, որ մասնակիցները կտեղավորվեն Շուշիի եւ Ստեփանակերտի հյուրանոցներում, ապա կմասնակցեն Արցախի Հանրապետության անկախության 20-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին:
Խոսելով «Բարքեմփ Արցախ»-ի մասնակիցների ցանկի մասին' Վ. Գրիգորյանն ընդգծեց, որ ընդհանուր առմամբ հայկական երկու հանրապետություններից գրանցվել են 150 մասնակիցներ, որոնցից 100 ներկայացնում են ՀՀ-ն, իսկ 50-ը' ԼՂՀ-ն: «Գրանցման փուլում հայտեր են ստացվել նաեւ արտասահմանից: Մասնավորապես, տեղեկատվական եւ հեռահաղորդակցական ոլորտի (ՏՀՏ) երեք մասնագետներ ժամանելու են Ֆրանսիայից, եւս մեկ ՏՀՏ մասնագետ' Իսրայելից: Արցախ են գալու նաեւ մեկական լրագրողներ Կանադայից ու Շվեյցարիայից»,- ասաց Վ. Գրիգորյանը:
Նշենք, որ «Բարքեմփ»' ՏՀՏ ու ՏՏ բնագավառի մասնագետների կոնֆերանսն Արցախում անցկացվում է արդեն երկրորդ անգամ: Բուն քննարկումները սկսվելու են սեպտեմբերի 3-ից:

“Barcamp Artsakh 2011” launches
Participants from Armenia are arriving in Stepanakert to partake in the "Barcamp Artsakh 2011". Member of "Barcamp" organizational committee Vladimir Grigoryan told Armenpress that the participants of the program will be placed in the hotels of Shushi and Stepanakert, afterwards they will participate in festive events dedicated to the 20th anniversary of the independence of Artsakh Republic.
Speaking about the list of participants of "Barcamp Artsakh", Grigoryan pointed out that there are 150 participants – 100 from Armenia and 50 from Artsakh. Applications for participation have been received from France, Israel, Canada, Switzerland.
"Barcamp" is an IT and ITT forum and is being conducted in Artsakh for the second time. The main discussions will launch from September 3.