«Մանկական Եվրատեսիլ-2011»-ի կազմակերպիչները կաշխատեն մասնակիցներին ավելորդ սթրեսների չենթարկել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավարտվել է «Մանկական Եվրատեսիլ-2011» երգի մրցույթին հայ երեխաներից մասնակցության հայտերի ընդունման ժամկետը: Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց «Մանկական Եվրատեսիլ»-ի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը, հայտերը դեռեւս ճշգրտման փուլում են:
Սեպտեմբերի 17-ին տեղի կունենա «Մանկական Եվրատեսիլ»-ի հայաստանյան ընտրափուլը: Գ. Գասպարյանը նշեց, որ մրցույթի ընտրական փուլում առավելագույնը 15 երեխաների են ընտրելու: Այս տարի երգի մրցույթում երեխաների ընտրությունն անցկացվելու է մեկ փուլով: Այս փոփոխությունը, Գ. Գասպարյանի խոսքով, նպատակ ունի երեխաներին հնարավորինս զերծ պահել ավելորդ սթրեսներից, ինչպես նաեւ ապահովել վառ եւ գունագեղ շոու: Հայաստանյան եվրատեսիլյան շոուն լինելու է առանձնահատուկ վառ' հաշվի առնելով նրա վրա բեւեռված ուշադրությունը, եւ օրինակ է ծառայելու շատերի համար:
Հիշեցնենք, որ «Մանկական Եվրատեսիլ»-ն այս տարի անցկացվելու Հայաստանում: Մրցույթի տարբերանշան են ընտրված սարերը, նշանաբանն է' «Հասի'ր բարձունքին»: Մրցույթը տեղի կունենա դեկտեմբերի երեքին: Կազմակերպիչները խոստանում են' այդ օրն ականատես կլինենք թե' եվրոպական շոուի, թե' հայկական մշակույթի ցուցադրության: Նրանց հավաստիացմամբ' տոմսերի արժեքը մատչելի կլինի եւ հասանելի' բոլորին:

Организаторы «Детского Евровидения 2011» стараются не подвергать участников лишнему стрессу
Завершился срок принятия заявок армянских детей на участие в конкурсе песни «Детское Евровидение 2011». Как в ходе беседы с Арменпресс отметила руководитель армянской делегации «Детского Евровидения» Гоар Гаспарян, заявки еще находятся в стадии разработки.
17 сентября состоится отборочный тур конкурса в Армении. Г. Гаспарян отметила, что в отборочном туре примут участие максимум 15 уастников. В текущем году отбор детей состоится одним туром. По словам Гаспарян, целью данного изменения является то, что организаторы стараются не подвергать участников лишнему стрессу.
Шоу армянского Евровидения будет особо ярким, учитывая подобное внимание к данному мероприятию.
Напомним, что конкурс песни «Детское Евровидение» в текущем году состоится в Армении третьего декабря. Логотипом конкурса выбраны горы, а лозунгом - «Достигай вершин». Организаторы обещают, что будет европейское шоу с представлением армянской культуры. По их словам, цены на билеты будут доступными для всех.