ԼՂՀ ՊԲ. «Ադրբեջանական կողմը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել»
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների' Կազանում կայանալիք հանդիպումից առաջ ադրբեջանական կողմը հերթական ապատեղեկատվություն է տարածել, թե իբր երեկ Աղդամի ուղղությունից հայկական կողմից արձակված կրակոցի հետեւանքով վիրավորվել է ադրբեջանական բանակի զինվոր:
«ԼՂՀ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են պահպանել հրադադարի ռեժիմը շփման գծի ողջ երկայնքով: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամլո քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը:
Ըստ նրա' ադրբեջանական բանակում հատկապես վերջերս հաճախ են ոչ կանոնակարգային հարաբերությունների պատճառով միջադեպեր գրանցվում. բացառված չէ, որ սա էլ նման մի միջադեպ եղած լինի:

YEREVAN, JUNE 22, ARMENPRESS: Before the Kazan meeting of the Armenian, Azerbaijani and Russian presidents the Azerbaijani party spread its next information, according to which a soldier of the Azerbaijani army died yesterday in the result of a shot from Aghdam's direction by the Armenian party.
"The NKR Defense Army front units go on keeping the ceasefire regime along the border contact line. The information by the Azerbaijani Defense Ministry does not correspond to the reality," says Senor Hasratyan, press secretary of the Nagorno Karabakh Republic Defense Ministry.
Senor Hasratyan reported Armenpress that incidents in the result of non-regulated relations have become frequent in the Azerbaijani army and it is not excluded that the Azerbaijani soldier's death is connected with such an incident.