Հայաստանում տարեկան միջինը գրանցվում է 70 սպանություն
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում տարեկան միջինը գրանցվում է 70 սպանություն: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այսօր ասաց Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Մնացական Սարգսյանը' ընդգծելով, որ միայն 2010 թվականին է, որ նահանջ է գրանցվել ու արձանագրվել է սպանության 50 դեպք, որը 20-ով քիչ է վերջին տարիների միջին ցուցանիշից:
«Նախորդ տարվա ցուցանիշը, սակայն, չի ենթադրում, որ այդ ուղղությամբ աշխատելու տեղ այլեւս չկա»,- ասաց Գլխավոր դատախազի տեղակալը:
Ըստ նրա' բնակչության թվաքանակի համեմատությամբ ԱՊՀ պետությունների շրջանում մեր ցուցանիշը շատ ավելի դրական է:

Averagely 70 murders registered in Armenia annually
Averagely 70 murders are being registered in Armenia annually, deputy prosecutors general Mnatsakan Sargsyan said, pointing out that only in 2010 50 cases of murder have been registered which was with 20 less as compared with the average index of other years.
"The index of the previous year, though does not suppose that there is no place to work", the deputy prosecutor general said.
According to him, as compared with the number of the population among the CIS states our index is much more positive.