Գևորգ Պապոյանն ու Համաշխարհային բանկի փոխնախագահը քննարկել են թվայնացման և ԱԲ ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը Դուբայում անցկացվող 15-րդ Ամենամյա ներդրումային համաժողովի շրջանակում կարճ հանդիպում է ունեցել Համաշխարհային բանկի թվային և արհեստական բանականության ուղղությամբ փոխնախագահ Սանգբու Քիմի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Գևորգ Պապոյանն այդ մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Քննարկեցինք թվայնացման և արհեստական բանականության ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները։ Անդրադարձ կատարվեց Հայաստանում NVIDIA ընկերության տեխնոլոգիական աջակցությամբ իրականացվող նախաձեռնություններին և ընթացիկ ներդրումային ծրագրերին»,- գրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը։

Геворг Папоян и вице-президент Всемирного банка обсудили возможности сотрудничества в области цифровизации и искусственного интеллекта
В рамках 15-й ежегодной инвестиционной конференции в Дубае министр экономики Армении Геворг Папоян провел краткую встречу с вице-президентом Всемирного банка по цифровым технологиям и искусственному интеллекту Сангбу Кимом.
По сообщению Арменпресс, об этом Геворг Папоян написал на своей странице в Facebook.
«Мы обсудили возможности сотрудничества в области цифровизации и искусственного интеллекта. Были упомянуты инициативы, реализуемые в Армении при технологической поддержке NVIDIA, и текущие инвестиционные программы», — написал министр экономики РА.