Ստեփան Սարգսյանի անվան միջազգային մրցաշարի անցկացման համար Կառավարությունը կհատկացնի ավելի քան 25 մլն դրամ
Երևանում սեպտեմբերի 10-13-ն անցկացվելիք Ստեփան Սարգսյանին նվիրված ազատ ոճի ըմբշամարտի 26-րդ միջազգային մրցաշարի կազմակերպման և անցկացման նպատակով Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիային Կառավարության որոշմամբ կհատկացվի ավելի քան 25 մլն դրամ:
Մրցաշարը նվիրված է ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ, Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր և Եվրոպայի չեմպիոն Ստեփան Սարգսյանին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԿԳՄՍ նախարարությունից հիշեցնում են, որ միջազգային մրցաշարին ակնկալվում է շուրջ 15 երկրի 181 ներկայացուցչի մասնակցություն։ Մրցաշարի անցկացումը կնպաստի ազատ ոճի ըմբշամարտի զարգացմանն ու մասսայականացմանը, ինչպես նաև Հայաստանի մարզական հեղինակության բարձրացմանը։
Մրցաշարի կազմակերպման համար անհրաժեշտ գումարը նախատեսվում է ապահովել ԿԳՄՍ նախարարությանը 2026 թվականի պետական բյուջեով արդեն հատկացված միջոցների վերաբաշխման միջոցով։

Правительство Армении выделит более 25 миллионов драмов на организацию международного турнира по вольной борьбе имени Степана Саргсяна
По решению правительства Армении более 25 миллионов драмов будет выделено Федерации борьбы РАна организацию и проведение в Ереване с 10 по 13 сентября 26-го Международного турнира по вольной борьбе, посвященного Степану Саргсяну.
Степан Саргсян был заслуженным мастером спорта СССР, серебряным призёром Олимпийских игр и чемпионом Европы.
По сообщению Арменпресс со ссылкой на  Министерство образования, науки, культуры и спорта (МОНКС) РА, в международном турнире ожидается участие 181 представителя из примерно 15 стран. Турнир будет способствовать развитию и популяризации вольной борьбы, а также повышению спортивного престижа Армении.
Необходимые средства для организации турнира планируется выделить за счет перераспределения средств, уже заложенных в государственном бюджете на 2026 год для МОНКС.