Մասկատից Երևան ժամանած թռիչքով ՀՀ է վերադարձել ևս 46 քաղաքացի. ԱԳՆ
Մարտի 13-ին Մասկատից Երևան ժամանած թռիչքով ՀՀ է վերադարձել ևս 46 քաղաքացի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն մամուլի քարտուղար Անի Բադալյանը։
Նրանց թվում են եղել Կատարից Սաուդյան Արաբիայով տեղափոխված ՀՀ 10 քաղաքացիները, ովքեր Կատարում էին մնացել իրենց թռիչքների չեղարկման հետևանքով:
Օմանում ՀՀ դեսպան Հրաչյա Փոլադյանը Կատարից ժամանած՝ չվերթի ուղևոր հանդիսացող 10 ՀՀ քաղաքացիներին դիմավորել է սահմանակետում։ Ապահովված է եղել նրանց անվճար տեղափոխումը մինչև Մասկատի օդանավակայան, որտեղ դեսպանության կողմից ցուցաբերվել է անհրաժեշտ աջակցություն:

Another 46 citizens return to Armenia on Muscat–Yerevan flight – foreign ministry
Another 46 citizens returned to Armenia on a flight from Muscat to Yerevan on March 13, Ani Badalyan, press secretary of the Armenian Foreign Ministry, said on Facebook.
Among them were 10 Armenian citizens who had been transported from Qatar via Saudi Arabia after being stranded in Qatar due to flight cancellations.
Armenia’s ambassador to Oman, Hrachya Poladyan, met the 10 citizens who arrived from Qatar and provided them with free transportation to Muscat airport, where the embassy also offered the necessary assistance.