ԱՄԷ-ից կազմակերպվել և իրականացվել է դեպի Օման ՀՀ 7 քաղաքացու անվճար տեղափոխում. ԱԳՆ
Աբու Դաբիում դեսպանության և Դուբայում գլխավոր հյուպատոսության կողմից մարտի 10-ին կազմակերպվել և իրականացվել է դեպի Օման ՀՀ 7 քաղաքացու անվճար տեղափոխում: ԱՄԷ-Օման սահմանին ՀՀ քաղաքացիներին դիմավորել է Օմանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետը՝ ապահովելով սահմանի անցման դյուրացում և տեղափոխում Մասկատի օդանավակայան: Մասկատ-Երևան թռիչքը նախատեսված է այսօր ուշ երեկոյան:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ֆեյսբուքի էջում գրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը:
«Ընդհանուր առմամբ, մարտի 4-10-ի ընթացքում ԱՄԷ ՀՀ դեսպանության և Դուբայում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության կողմից դեպի Մասկատ կազմակերպվող թվով 5 անվճար ուղևորափոխադրումներից օգտվել է ՀՀ 253 քաղաքացի։
Այս ընթացքում ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության աջակցությունն են հայցել նաև առողջական խնդիրներ ունեցող ՀՀ քաղաքացիներ, որոնց հետ պահպանվել է մշտական կապ՝ հրատապ հարցերը հասցեագրելու նպատակով։ Առողջական խնդիր ունեցող 3 քաղաքացիները և նրանց ընտանիքի անդամները դեսպանության աջակցությամբ Մասկատ-Երևան չվերթով անվճար վերադարձել են ՀՀ։
Դեսպանության տվյալներով այս պահի դրությամբ ԱՄԷ-ում է գտնվում ՀՀ շուրջ 40 քաղաքացի՝ ներառյալ 14 ուսանողներ», - գրել է Բադալյանը:

МИД организовал и осуществил бесплатный трансфер 7 граждан Армении из ОАЭ в Оман
Посольство Армении в Абу-Даби и генеральное консульство в Дубае 10 марта организовали и осуществили бесплатный трансфер 7 граждан Армении в Оман. Граждан армян встретил на границе ОАЭ и Омана дипломат посольства Армении в Омане, обеспечивший беспрепятственное пересечение границы и трансфер в аэропорт Маската. Рейс Маскат-Ереван запланирован на вечер.
Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян.
«В период с 4 по 10 марта в общей сложности 253 гражданина Армении воспользовались 5 бесплатными пассажирскими трансферами, организованными посольством Армении в ОАЭ и генеральным консульством в Дубае.
За это время к поддержке посольства Армении в ОАЭ также обращались граждане Армении с проблемами со здоровьем, с которыми поддерживался постоянный контакт для решения неотложных вопросов. Три гражданина с проблемами со здоровьем и члены их семей бесплатно вернулись в Армению рейсом Маскат-Ереван при поддержке посольства.
По данным посольства, в настоящее время в ОАЭ находятся около 40 граждан Армении, в том числе 14 студентов», — написала Бадалян.