ԱՄԷ-ից կազմակերպվել և իրականացվել է դեպի Օման ՀՀ 7 քաղաքացու անվճար տեղափոխում. ԱԳՆ
Աբու Դաբիում դեսպանության և Դուբայում գլխավոր հյուպատոսության կողմից մարտի 10-ին կազմակերպվել և իրականացվել է դեպի Օման ՀՀ 7 քաղաքացու անվճար տեղափոխում: ԱՄԷ-Օման սահմանին ՀՀ քաղաքացիներին դիմավորել է Օմանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետը՝ ապահովելով սահմանի անցման դյուրացում և տեղափոխում Մասկատի օդանավակայան: Մասկատ-Երևան թռիչքը նախատեսված է այսօր ուշ երեկոյան:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ֆեյսբուքի էջում գրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը:
«Ընդհանուր առմամբ, մարտի 4-10-ի ընթացքում ԱՄԷ ՀՀ դեսպանության և Դուբայում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության կողմից դեպի Մասկատ կազմակերպվող թվով 5 անվճար ուղևորափոխադրումներից օգտվել է ՀՀ 253 քաղաքացի։
Այս ընթացքում ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության աջակցությունն են հայցել նաև առողջական խնդիրներ ունեցող ՀՀ քաղաքացիներ, որոնց հետ պահպանվել է մշտական կապ՝ հրատապ հարցերը հասցեագրելու նպատակով։ Առողջական խնդիր ունեցող 3 քաղաքացիները և նրանց ընտանիքի անդամները դեսպանության աջակցությամբ Մասկատ-Երևան չվերթով անվճար վերադարձել են ՀՀ։
Դեսպանության տվյալներով այս պահի դրությամբ ԱՄԷ-ում է գտնվում ՀՀ շուրջ 40 քաղաքացի՝ ներառյալ 14 ուսանողներ», - գրել է Բադալյանը:

7 Armenian citizens transported free of charge from UAE to Oman – foreign ministry
The Embassy of Armenia in Abu Dhabi and the Consulate General in Dubai organized their free transfer. The Armenian citizens were met at the UAE–Oman border by a diplomat from the Armenian Embassy in Oman, who facilitated their border crossing and transfer to Muscat Airport.
The Muscat–Yerevan flight is scheduled for late tonight, Ani Badalyan, the spokesperson for Armenia's Foreign Ministry, said on Facebook.
“In total, 253 citizens of the Republic of Armenia used five free passenger transfers to Muscat organized by the Armenian Embassy in the UAE and the Armenian Consulate General in Dubai during March 4–10.
During this period, Armenian citizens with health problems also sought assistance from the Armenian Embassy in the UAE. Constant contact was maintained with them to address urgent issues. Three citizens with health problems and their family members returned to Armenia free of charge on a Muscat–Yerevan flight with the support of the embassy,” she said.