Նրանք երկու հրաշալի առաջնորդներ են. ԱՄՆ նախագահն անդրադարձել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն Աղոթքի նախաճաշի իր ելույթում անդրադարձել է նաև Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններին՝ նշելով, որ իրեն հաջողվել է հարթել հակամարտությունը։
«Մեկ տարում ես հարթել եմ կատաղի պատերազմներ, ինչպիսիք էին Կամբոջան ու Թաիլանդը, Կոսովոն ու Սերբիան, Պակիստանն ու Հնդկաստանը, Իսրայելն ու Իրանը, Հայաստանն ու Ադրբեջանը», - «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշել է նա։
Նա նշել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն իրեն զանգահարել է Ադրբեջանի և Հայաստանի առնչությամբ և ասել. «Ես տասը տարի եմ աշխատել դրա ուղղությամբ։ Ինչպե՞ս դու դա արեցիր»:
«Ես դա արեցի: Նրանք երկու հրաշալի առաջնորդներ են, որ երկար տարիներ կռվում էին միմյանց դեմ: Եվ մենք դա շատ արագ լուծեցինք»,-ընդգծել է Թրամփը։

US President Donald Trump touched on Armenia-Azerbaijan relations in a speech at the National Prayer Breakfast, claiming that he had resolved the conflict between the two countries.
Trump said that within one year he had managed to settle several long-standing conflicts, including those between Cambodia and Thailand, Kosovo and Serbia, Pakistan and India, Israel and Iran, as well as Armenia and Azerbaijan.
He noted that Russian President Vladimir Putin called him and said: ''I’ve been trying to settle that war for 10 years. Armenia and Azerbaijan.''
Trump stated that Armenia and Azerbaijan had been in conflict for many years, adding that the issue had been resolved very quickly.