Բելգիայում ՀՀ դեսպանը Լիեժում ծանոթացել է ԹՈՒՄՈ կենտրոնի բացման նախապատրաստական աշխատանքներին
Բելգիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան և Եվրոպական միությունում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Տիգրան Բալայանը հունվարի 28-ին այցելել է Լյեժ՝ ծանոթանալու ընթացիկ տարվա գարնանը նախատեսվող ԹՈՒՄՈ կենտրոնի բացման նախապատրաստական աշխատանքներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Բելգիայում ՀՀ դեսպանությունից։
Դեսպանության փոխանցմամբ՝ Լյեժի սրտում գտնվող «Le Grand Post» համալիրում հանդիպում է կայացել նախագծի պատասխանատուների հետ, որի ժամանակ քննակվել են Լյեժու «TUMO ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի» գործունեության մեկնարկի աշխատանքներին, ինչպես նաև կենտրոնի ծրագրային հագեցվածությանն առնչվող հարցերը։
Դեսպան Տիգրան Բալայանն ընդգծել է իրականացվող աշխատանքների կարևորությունը` նշելով, որ Հայաստանում սկիզբ առած հաջող փորձը լայն հնարավորություն է բացում ստեղծարար տեխնոլոգիաների ոլորտում երիտասարդների կրթության, նորարարական մտածողության զարգացման և միջազգային համագործակցության խորացման համար։
Նշվում է, որ դեսպան Բալայանը շրջայց է կատարել ԹՈՒՄՈ-ի համար նախատեսված սրահներում, ծանաթացել ընթացող աշխատանքներին և ծրագրերին։

Armenian Ambassador to Belgium reviews preparations for opening of TUMO Center in Liège
On January 28, Tigran Balayan, Ambassador of the Republic of Armenia to Belgium, visited Liège to review the preparations for the TUMO Center, which is set to open this spring, the Embassy of Armenia to Belgium said in a statement.
A meeting with the project managers was held at the "Le Grand Post" complex, in the heart of Liège, where the preparations for the launch of the TUMO Creative Technologies Center and the center’s program offerings were discussed.
Ambassador Balayan emphasized the importance of the ongoing work, noting that the successful experience initiated in Armenia opens wide opportunities for the education of youth in the field of creative technologies, the development of innovative thinking, and the deepening of international cooperation.Tigran Balayan also visited the areas allocated for TUMO, gaining insight into the ongoing work and the center’s program offerings.