Բելգիայում ՀՀ դեսպանը Լիեժում ծանոթացել է ԹՈՒՄՈ կենտրոնի բացման նախապատրաստական աշխատանքներին
Բելգիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան և Եվրոպական միությունում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Տիգրան Բալայանը հունվարի 28-ին այցելել է Լյեժ՝ ծանոթանալու ընթացիկ տարվա գարնանը նախատեսվող ԹՈՒՄՈ կենտրոնի բացման նախապատրաստական աշխատանքներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Բելգիայում ՀՀ դեսպանությունից։
Դեսպանության փոխանցմամբ՝ Լյեժի սրտում գտնվող «Le Grand Post» համալիրում հանդիպում է կայացել նախագծի պատասխանատուների հետ, որի ժամանակ քննակվել են Լյեժու «TUMO ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի» գործունեության մեկնարկի աշխատանքներին, ինչպես նաև կենտրոնի ծրագրային հագեցվածությանն առնչվող հարցերը։
Դեսպան Տիգրան Բալայանն ընդգծել է իրականացվող աշխատանքների կարևորությունը` նշելով, որ Հայաստանում սկիզբ առած հաջող փորձը լայն հնարավորություն է բացում ստեղծարար տեխնոլոգիաների ոլորտում երիտասարդների կրթության, նորարարական մտածողության զարգացման և միջազգային համագործակցության խորացման համար։
Նշվում է, որ դեսպան Բալայանը շրջայց է կատարել ԹՈՒՄՈ-ի համար նախատեսված սրահներում, ծանաթացել ընթացող աշխատանքներին և ծրագրերին։

Посол Армении ознакомился в Льеже с подготовительными работами к открытию центра TUMO
Посол Армении в Бельгии и постоянный представитель Армении при ЕС Тигран Бадалян 28 января посетил Льеж, чтобы ознакомиться с подготовительными работами к открытию Центра TUMO, запланированному на весну текущего года.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства Армении в Бельгии, в комплексе Le Grand Post в центре Льежа состоялась встреча с руководителями проекта. Были обсуждены вопросы запуска деятельности Центра креативных технологий TUMO в Льеже, а также программы центра.
Тигран Балаян подчеркнул важность проводимой работы, отметив, что успешный опыт Армении открывает широкие возможности для образования молодежи в области креативных технологий, развития инновационного мышления и углубления международного сотрудничества.