ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալն ընդունել է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահի տեղակալին
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը նոյեմբերի 24-ին ընդունել է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահի տեղակալ Լուիս Գրասային։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից՝ նշելով, որ հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ընթացիկ տարվա օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածություններին՝ ընդգծելով, որ խաղաղության հաստատումը հնարավորություններ է ստեղծում ողջ տարածաշրջանի կայունության և բարգավաճման համար:
Կողմերը կարևորել են խորհրդարանական դիվանագիտության դերը խաղաղության հետագա ամրապնդման, փոխադարձ վստահության հաստատման և հումանիտար խնդիրների հասցեագրման ուղղություններում:
Մտքեր են փոխանակվել ԵԱՀԿ պատասխանատվության գոտում առկա խնդիրների հասցեագրման գործում ԵԱՀԿ դերի բարձրացման վերաբերյալ:

Замглавы МИД Армении принял заместителя председателя Парламентской ассамблеи ОБСЕ
Заместитель министра иностранных дел Республики Армения Мнацакан Сафарян 24 ноября принял заместителя председателя Парламентской ассамблеи ОБСЕ Луиса Грассу (Luis Graça).
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, стороны обсудили достигнутые между Арменией и Азербайджаном в Вашингтоне 8 августа текущего года договоренности, подчеркнув, что установление мира создает возможности для стабильности и процветания во всем регионе.
Стороны подчеркнули роль парламентской дипломатии в дальнейшем укреплении мира, установлении взаимного доверия и решении гуманитарных вопросов.
Состоялся обмен мнениями о повышении роли ОБСЕ в решении вопросов, находящихся в зоне ответственности ОБСЕ.