3-ամյա երեխայի առերեւույթ սպանություն կատարած անձը կալանավորվել է
Հայաստանի ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը նոյեմբերի 3-ին հայտարարեց, որ Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ բնակավայրում 3-ամյա երեխային խեղդամահ անելու միջոցով սպանել է նրա հայրը։ Ավելի ուշ քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն տարածեց՝ հայտնելով, որ փորձաքննության արդյունքներից պարզ է դարձել, որ 3-ամյա երեխայի մարմնի, գլխի շրջանում հայտնաբերվել են վնասվածքներ։ Քննչական կոմիտեն նաև հայտնել էր, որ երեխային սպանելու կասկածանքով ձերբակալվել է նրա հայրը։
2025 թվականի հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունը հայտնել էր, որ որպես անհետ կորած որոնվում է Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ գյուղի բնակիչ, 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովը։ Մի քանի օր տևած որոնողական աշխատանքներից հետո նոյեմբերի 2-ին ՆԳՆ ոստիկանությունը հայտնեց, որ փրկարարները հայտնաբերել են Տիգրան Օվանեսովի դին։

Задержан подозреваемый в убийстве трехлетнего ребенка в Цапатахе
Задержан подозреваемый в убийстве трехлетнего ребенка в Цапатахе. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе Следственного комитета.
3 ноября министр внутренних дел Армении Арпине Саргсян заявила, что трехлетний ребенок был задушен отцом. Позднее Следственный комитет опубликовал заявление, в котором говорится, что в результате экспертизы на теле и голове трехлетнего ребенка обнаружены телесные повреждения. Следственный комитет также сообщил, что по подозрению в убийстве ребенка задержан отец.
27 октября 2025 года полиция сообщила, что трехлетний житель села Цапатах Гегаркуникской области Тигран Ованесов разыскивается как пропавший без вести. После нескольких дней поисковых работ, 2 ноября, полиция сообщила, что спасатели обнаружили тело Тиграна Ованесова.