Պապոյանն ու Միացյալ Թագավորության դեսպանը քննարկել են հայ-բրիտանական տնտեսական կապերի խորացման հնարավորությունները
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հոկտեմբերի 16-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Պամելա Քոուլին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում են նախարությունից՝ Պապոյանը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ՝ ի նպաստ Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև հարաբերությունների հետագա զարգացման ու ընդլայնման:
Գևորգ Պապոյանը վստահություն է հայտնել, որ երկու երկրների գործակցությունը կշարունակի ամրապնդվել՝ ունենալով փոխվստահության և գործընկերային երկխոսության ամուր հիմք։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-բրիտանական տնտեսական կապերի խորացման հնարավորությունները, առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված քայլերը և նոր նախաձեռնությունների իրականացումը։
Կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային առաջնահերթություններին, այդ թվում՝ TRIPP ծրագրին, որը դիտարկվում է որպես ներդրումային հնարավորությունների ընդլայնման և համագործակցության ամրապնդման կարևոր հարթակ։
Դեսպան Քոուլին նշել է, որ Միացյալ Թագավորությունը պատրաստակամ է ակտիվացնել համագործակցությունը Հայաստանի հետ՝ նոր մակարդակի բարձրացնելով տնտեսական և ներդրումային փոխգործակցությունը։

Armenian Minister of Economy Gevorg Papoyan on Thursday received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Armenia, Alexandra Pamela Cole.
According to the ministry, Minister Papoyan congratulated the Ambassador on her appointment and wished her success in further developing and expanding relations between Armenia and the United Kingdom.
Papoyan expressed confidence that cooperation between the two countries would continue to strengthen on the solid foundation of mutual trust and partnership.
During the meeting, the sides discussed opportunities to deepen Armenian-British economic ties, steps aimed at advancing trade and economic relations and the implementation of new initiatives.
They also touched upon regional priorities, including the TRIPP program, which serves as an important platform for expanding investment opportunities and strengthening cooperation.
According to the Ambassador, the United Kingdom is ready to intensify cooperation with Armenia, raising economic and investment collaboration to a new level.