Աֆղանստանում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2205-ի
Աֆղանստանում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2205-ի, վիրավորների թիվը՝ 3640-ի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին X սոցիալական ցանցում գրառման մեջ նշել է «Թալիբան» շարժման խոսնակի տեղակալ Համդուլլահ Ֆիտրատը։
Պաշտոնյան հայտնել է, որ նահանգի մի քանի շրջաններում որոնողափրկարարական աշխատանքները դեռ շարունակվում են՝ փլատակներից մարդկանց դուրս բերելու համար։
Տեղահանված ընտանիքների համար տարբեր վայրերում տեղադրվել են վրաններ, ներկայում ընթանում է առաջնային և անհետաձգելի մարդասիրական օգնության կազմակերպված բաշխումը:
6 մագնիտուդով երկրաշարժն Աֆղանստանի արևելքում տեղի է ունեցել օգոստոսի 31-ի ուշ երեկոյան։ Այն դարձել է վերջին երկու տարիների ընթացքում երկրում ամենաուժեղը։

Число жертв землетрясения в Афганистане возросло до 2205
Число погибших в результате землетрясения в Афганистане достигло 2205 человек, 3640 получили ранения. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщил в социальной сети X заместитель пресс-секретаря временного правительства Хамдулла Фитрат.
По словам чиновника, в нескольких районах провинции продолжаются поисково-спасательные работы по извлечению людей из-под завалов.
В разных местах установлены палатки для семей вынужденных переселенцев, ведется организованная раздача первичной и экстренной гуманитарной помощи.
Поздним вечером 31 августа на востоке Афганистана произошло землетрясение магнитудой 6 баллов. Оно было самым сильным в стране за последние два года.