Գազայում մեկ օրում սովից առնվազն 11 մարդ է մահացել
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Գազայի հատվածում սովից մահացել է առնվազն 11 պաղեստինցի, այդ թվում՝ երկու երեխա։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, տվյալները հրապարակվել են Գազայի առողջապահության նախարարության Telegram-ի ալիքում։
Նախարարության տվյալներով՝ թերսնման հետևանքով Գազայի մահացած բնակիչների ընդհանուր թիվը հասել է 300-ի, նրանցից 117-ն անչափահասներ են։
Օգոստոսի 21-ին Գազայի իշխանությունները հայտնել էին, որ 3.5 շաբաթվա ընթացքում Գազայի հատված է մտել մարդասիրական օգնություն տեղափոխող մոտ 2000 բեռնատար, ինչը կազմում է անկլավի բնակչությանը անհրաժեշտ պաշարների ծավալի 15%-ից պակաս։ Վերջին 25 օրվա ընթացքում Գազա պետք է ժամաներ մարդասիրական օգնություն տեղափոխող առնվազն 15000 մեքենա, սակայն Իսրայելը Գազայի հատված թույլատրել է միայն 2187 բեռնատարի մուտքը։

В Газе от голода за один день умерли по меньшей мере 11 человек
За последние сутки в секторе Газа от голода умерли по меньшей мере 11 палестинцев, в том числе двое детей. Как сообщает “Арменпресс”, эти данные были опубликованы в Telegram-канале Министерства здравоохранения Газы.
По данным министерства, общее число жителей Газы, умерших от недоедания, достигло 300, 117 из которых - несовершеннолетние.
21 августа власти Газы сообщили, что за последние 3,5 недели в сектор Газа въехало около 2000 грузовиков с гуманитарной помощью, что составляет менее 15% от объёма, необходимого населению анклава. За последние 25 дней в Газу должно было прибыть не менее 15 000 грузовиков с гуманитарной помощью, однако Израиль пропустил лишь 2187 грузовиков.