Օգոստոսին Հայաստանից արտահանվող ապրանքներով բեռնված 2427 բեռնատար է մտել Ռուսաստան
Օգոստոս ամսվա ընթացքում ՌԴ է մտել Հայաստանից արտահանվող ապրանքներով բեռնված 2427 բեռնատար կամ օրական միջինն՝ ավելի քան 101 մեքենա։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Նախարարը մանրամասնել է, որ օգոստոսի ընթացքում խմիչքներով բեռնված 610 բեռնատար է Հայաստանից Ռուսաստան մտել, մրգերով բեռնված 447 բեռնատար է մտել ՌԴ, պերլիտային ավազով բեռնված՝ 234, բանջարեղենով բեռնված 315, ծառերով և բույսերով բեռնված 141, վերամշակված միրգ-բանջարեղենով բեռնված 84, քարից, գիպսից և նման ապրանքներով բեռնված 75, ձկով բեռնված 68, էլ. և մեխանիկ. սարքավորումներով բեռնված 79, ծխախոտով բեռնված 21, կաթնամթերքով բեռնված 19,  տրիկոտաժով բեռնված 16 և այլն։

В августе в Россию въехало 2427 грузовых машин с товарами из Армении
В августе в Россию въехало 2427 грузовых машин с товарами, экспортируемыми из Армении, что составляет в среднем более 101 автомобиля в день.
Как сообщает “Арменпресс”, об этом на своей странице в Facebook написал министр экономики Республики Армения Геворг Папоян.
Министр уточнил, что в августе из Армении в Россию въехало 610 машин с напитками, 447 с фруктами, 234 с перлитовым песком, 315 с овощами, 141 с растениями, 84 с переработанными фруктами и овощами, 75 с камнем, гипсом и аналогичными товарами, 68 с рыбой, 79 с электроприборами и механизмами, 21 с сигаретами, 19 с молочной продукцией, 16 с трикотажными изделиями и т. д.