Միրզոյանը Լավրովի հետ հեռախոսազրույցում ներկայացրել է Վաշինգտոնում ձեռք բերված համաձայնությունները
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը օգոստոսի 11-ին հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ԱԳ նախարարությունը։
Նախարարությունից նշում են, որ Արարատ Միրզոյանը ՌԴ իր գործընկերոջն է ներկայացրել օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ձեռք բերված համաձայնությունները, մասնավորապես Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի նախաստորագրումը, ԵԱՀԿ Մինսկի գործընթացի և առնչվող կառույցների լուծարման վերաբերյալ համատեղ դիմումը, ինչպես նաև ընդգծել տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցում վերահաստատված հիմնարար սկզբունքները:
Նախարար Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել այս կարևոր հանգրվանի կապակցությամբ ՌԴ ԱԳ նախարարի շնորհավորանքի և աջակցության համար:

Глава МИД Армении в телефонном разговоре  представил российскому коллеге достигнутые в Вашингтоне договоренности
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 11 августа провел телефонный разговор с главой МИД России Сергеем Лавровым.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на МИД РА, Арарат Мирзоян представил российскому коллеге достигнутые в Вашингтоне 8 августа договоренности, в частности, о парафировании мирного договора между Арменией и Азербайджаном, совместном заявлении о роспуске Минского процесса ОБСЕ и связанных с ним структур, а также подчеркнул подтвержденные основополагающие принципы в вопросе разблокирования региональных коммуникаций.
Министр Мирзоян выразил благодарность за поздравления и поддержку главы МИД России в связи с этим важным событием.