Մարկո Ռուբիոյի և Սթիվ Ուիթկոֆի զրուցին կարող է հայտարարություն հաջորդել
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է, որ արդեն զրուցել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ օգոստոսի 6-ին բանակցություններ անցկացնելուց հետո հայրենիք վերադարձող ԱՄՆ նախագահի հատուկ դեսպանորդ Սթիվ Ուիթկոֆի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են արևմտյան լրատվամիջոցները:
Մամուլի հաղորդմամբ՝ պետքարտուղարն ասել է, որ զրույցի արդյունքներով շուտով կարող է հայտարարություն տարածվել:
Վլադիմիր Պուտինը և Սթիվ Ուիթկոֆը Մոսկվայում կայացած հանդիպման ընթացքում, որը տևել է շուրջ 3 ժամ, քննարկել են ուկրաինական ճգնաժամը, ինչպես նաև ԱՄՆ-ի և Ռուսաստանի միջև ռազմավարական համագործակցության հնարավոր զարգացման հեռանկարները: Այս մասին լրագրողներին հայտնել է Ռուսաստանի նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։

За беседой Марко Рубио и Стива Уиткоффа может последовать заявление
Госсекретарь США Марко Рубио заявил, что уже поговорил со Стивом Уиткоффом, спецпредставителем президента США, который возвращается домой после переговоров с президентом России Владимиром Путиным 6 августа. Как передает Арменпресс, об этом сообщают западные СМИ.
По сообщениям СМИ, госсекретарь сообщил, что по итогам беседы в ближайшее время может быть опубликовано заявление.
В ходе встречи в Москве, которая длилась около трёх часов, Владимир Путин и Стив Уиткофф обсудили украинский кризис, а также перспективы возможного развития стратегического сотрудничества между США и Россией. Об этом журналистам сообщил помощник президента России Юрий Ушаков.