Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն  կրակել է Սյունիքում աշխատանքներ իրականացնող էքսկավատորի ուղղությամբ
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները օգոստոսի 4-ին ժամը 13:10-ի սահմաններում կրակ են բացել Սյունիքի մարզի Վերիշեն բնակավայրից 4500 մետր հյուսիս-արևելք ընկած հատվածում միջդիրքային ճանապարհների կառուցման աշխատանքներ իրականացնող էքսկավատորի ուղղությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից, նշելով, որ տուժածներ չկան:
«Ադրբեջանական կողմին կոչ ենք անում հետաքննել կրակոցի փաստը և հանդես գալ հրապարակային պարզաբանումներով»,- նշված է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Вооружённые силы Азербайджана открыли огонь по экскаватору, выполнявшему строительные работы в Сюнике
Подразделения Вооружённых сил Азербайджана 4 августа, около 13:10 открыли огонь по экскаватору, выполнявшему строительные работы на межпозиционных дорогах в 4500 метрах к северо-востоку от населённого пункта Веришен Сюникской области Армении.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило Министерство обороны Армении, отметив, что пострадавших нет.
«Мы призываем азербайджанскую сторону расследовать факт обстрела и дать публичные объяснения», — говорится в сообщении Министерства обороны РА.