Իրանում ձերբակալել են 700 մարդու՝ Իսրայելի հետ համագործակցության կասկածանքով. Fars
Իրանի իրավապահ մարմինները հունիսի 13-ին Իսրայելի հետ զինված հակամարտության սկզբից ի վեր ձերբակալել են առնվազն 700 մարդու՝ Իսրայելի հետախուզական ծառայությունների համար աշխատելու կասկածանքով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է Fars գործակալությունը:
Ըստ գործակալության տեղեկատվության՝ ամենից շատ ձերբակալություններ գրանցվել են Քերմանշահի, Սպահանի, Խուզեստանի, Ֆարսի և Լորեստանի նահանգներում:
Fars-ի տվյալներով՝ ձերբակալվածները մեղադրվում են Իսրայելի համար Իրանի տարածքից փոքր անօդաչու թռչող սարքերի արձակման, ինքնաշեն ռումբերի պատրաստման և ռազմական օբյեկտների նկարահանման մեջ՝ տեղեկատվությունը հետագայում Իսրայելի հետախուզական ծառայություններին փոխանցելու նպատակով: Ինչպես նշում է գործակալությունը, միայն Թեհրանում հունիսի 13-ից ի վեր առգրավվել է ավելի քան 10 000 ոչ մեծ  անօդաչու թռչող սարք:

В Иране задержали 700 человек по подозрению в пособничестве Израилю: Fars
Правоохранительные органы Ирана с начала вооруженного конфликта с Израилем 13 июня задержали не менее 700 человек, подозреваемых в сотрудничестве с израильскими спецслужбами. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило агентство Fars.
Большинство задержаний произошло в провинциях Керманшах, Исфахан, Хузестан, Фарс и Лурестан.
Как сообщает Fars, задержанные обвиняются в запуске с территории Ирана небольших беспилотников в интересах Израиля, изготовлении самодельных бомб и съемке военных объектов с целью последующей передачи информации израильским спецслужбам. По данным агентства, только в Тегеране с 13 июня было изъято более 10 000 небольших беспилотников.