Փոխվարչապետ Գրիգորյանի գրասենյակը հերքում է սահմանազատման գործընթացի ապագայի վերաբերյալ ԶԼՄ-ի տեղեկությունը
Hraparak.am կայքում ս.թ. հունիսի 10-ին հրապարակված «Հաջիեւն ու Արմեն Գրիգորյանն արդեն գծել են սահմանը. ըստ նախագծի` հակառակորդին է հանձնվելու եւս 180 ք/կմ» խորագրով հոդվածում ներկայացված տեղեկատվությունն ամբողջապես սուտ է և չի համապատասխանում իրականությանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից։
Նշվել է, որ սահմանազատման գործընթացի վերաբերյալ բոլոր հարցերը քննարկվում են բացառապես Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ աշխատանքների շրջանակներում:

Офис вице-премьера Мгера Григоряна опроверг муссируемые в СМИ слухи о процессе делимитации армяно-азербайджанской границы
Информация, представленная в опубликованной 10 июня с.г. на сайте Hraparak.am статье под заголовком «Гаджиев и Армен Григорян уже начертили границу: согласно проекту, противнику будет передано еще 180 кв.км», является полностью ложной и не соответствует действительности.
Об этом сообщили Арменпресс в аппарате офиса вице-премьера Республики Армения Мгера Григоряна.
Отмечается, что все вопросы, касающиеся процесса делимитации границы, обсуждаются исключительно в рамках совместной работы Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения.