Հայաստանի և Ադրբեջանի անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովների ներկայացուցիչները հանդիպել են. ԱԱԾ-ն մանրամասներ է հայտնում
Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ադրբեջանի անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովների ներկայացուցիչների հանդիպում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից, մանրամասնելով, որ քննարկման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են հակամարտության ընթացքում անհայտ կորած անձանց ճակատագրի պարզաբանմանն առնչվող հումանիտար հարցերին։
Հանդիպման շրջանակում դիտարկվել են տեղեկատվության փոխանակման, ինչպես նաև որոնողական աշխատանքների կազմակերպման և համակարգման հնարավորությունները։
Կողմերը շեշտել են հումանիտար ոլորտում շարունակական երկխոսության կարևորությունը և վերահաստատել իրենց պատրաստակամությունը՝ շարունակելու շփումները՝ ի շահ անհայտ կորած անձանց ընտանիքների։

Состоялась встреча представителей комиссий Армении и Азербайджана по делам пропавших без вести лиц - подробности сообщает СНБ РА
Состоялась встреча представителей комиссий Армении и Азербайджана по делам пропавших без вести лиц. Как передает Арменпресс со ссылкой на Службу национальной безопасности РА, в ходе обсуждения стороны затронули гуманитарные вопросы, связанные с выяснением судеб лиц, пропавших без вести в ходе конфликта.
На встрече были рассмотрены возможности обмена информацией, а также организации и координации поисковых работ.
Стороны подчеркнули важность постоянного диалога в гуманитарной сфере и подтвердили готовность продолжать контакты на благо семей пропавших без вести лиц.