Հայաստանը 2027 թվականին կհյուրընկալի ֆրանկոֆոնիայի երկրների մշակույթի նախարարների կոնֆերանսը
Կանադայի Քվեբեկ քաղաքում տեղի ունեցած Ֆրանկոֆոն երկրների մշակույթի նախարարների համաժողովում քննարկվել և հավանության է արժանացել ֆրանկոֆոն երկրների մշակույթի նախարարների հերթական՝ 2027 թվականի 6-րդ համաժողովը Հայաստանում անցկացնելու հարցը:
Համաժողովին մասնակցել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ Հայաստանի առաջարկն ընդունվել է միաձայն և ներառվել համաժողովի եզրափակիչ հռչակագրում, որն առաջիկայում  կհաստատվի Ֆրանկո­ֆոնիայի միջազգային կազմակերպության կողմից:
«Մենք ուրախ կլինենք 2027 թվականի հերթական համաժողովն անցկացնել Հայաստանում»,- նշվում է փաստա­թղթում՝ շնորհակալություն հայտնելով մեր երկրին համաժողովը հյուրընկալելու առաջարկի համար:

Армения в 2027 году примет конференцию министров культуры франкофонии
Вопрос проведения VI Конференции министров культуры франкоязычных стран в 2027 году в Армении был обсужден и одобрен на Конференции министров культуры франкоязычных стран, состоявшейся в городе Квебек, Канада.
В конференции принял участие заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Республики Армения Даниел Даниелян.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Министерстве образования, науки, культуры и спорта сообщили, что предложение Армении было единогласно принято и включено в итоговую декларацию Конференции, которая в ближайшее время будет одобрена Международной организацией франкофонии.
«Мы будем рады провести следующую конференцию в 2027 году в Армении», — говорится в документе, в котором выражается благодарность нашей стране за предложение провести конференцию.