Նիկոլ Փաշինյանն ու Կայա Կալասը հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցային գործընթացի վերաբերյալ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասը Տիրանայում հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցային գործընթացի վերաբերյալ և կարևորել խաղաղության համաձայնագրի ստորագրումը` ի նպաստ տարածաշրջանում կայունության և համագործակցության:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են նաև Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության հետագա զարգացմանը, ընթացիկ օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Կողմերը գոհունակություն են հայտնել հարաբերությունների հետևողական զարգացման ուղղությամբ տեղի ունեցող գործընթացներից և նշել, որ բարձր մակարդակի ակտիվ շփումները նոր ազդակ կհաղորդեն համատեղ ծրագրերին:

Никол Пашинян и Кая Калас обменялись мнениями о переговорном процессе между Арменией и Азербайджаном
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Кая Калас в ходе встречи в Тиране обменялись мнениями о переговорном процессе между Арменией и Азербайджаном и подчеркнули важность подписания мирного соглашения в интересах стабильности и сотрудничества в регионе.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на пресс-службу Аппарата премьер-министра, собеседники обсудили также вопросы, касающиеся дальнейшего развития сотрудничества Армения-Евросоюз и текущей повестки дня.
Стороны выразили удовлетворение происходящими процессами, направленными на последовательное развитие отношений, и отметили, что активные контакты на высшем уровне придадут новый импульс совместным программам.