Նիկոլ Փաշինյանն ու Կայա Կալասը հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցային գործընթացի վերաբերյալ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասը Տիրանայում հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցային գործընթացի վերաբերյալ և կարևորել խաղաղության համաձայնագրի ստորագրումը` ի նպաստ տարածաշրջանում կայունության և համագործակցության:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են նաև Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության հետագա զարգացմանը, ընթացիկ օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Կողմերը գոհունակություն են հայտնել հարաբերությունների հետևողական զարգացման ուղղությամբ տեղի ունեցող գործընթացներից և նշել, որ բարձր մակարդակի ակտիվ շփումները նոր ազդակ կհաղորդեն համատեղ ծրագրերին:

Armenian PM Nikol Pashinyan and EU top diplomat Kaja Kallas, during their May 16 meeting in Tirana, exchanged views around the Armenia-Azerbaijan negotiations process and attached importance to the signing of the peace agreement for the benefit of regional stability and cooperation, Pashinyan’s office said in a readout.
Issues related to the further development and current agenda of the Armenia-EU cooperation were also discussed.
The Armenian PM and the EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy, Vice-President of the European Commission lauded the processes taking place in the direction of consistent development of relations and noted that high-level active contacts would boost the joint projects.
The meeting took place within the framework of the 6th European Political Community Summit in Tirana, Albania.