Հիբրիդային պատերազմի մասին խոսակցությունները նոր չեն, դրա մասին խոսվում է 2018-ից. ԱԽ քարտուղար
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մայիսի 9-ին տեղի ունեցած ճեպազրույցում անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի` Մոսկվա կատարած այցին, հնարավոր երկկողմ հանդիպմանը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, ինչպես նաև հիբրիդային պատերազմի վերաբերյալ շրջանառվող գնահատականներին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Գրիգորյանն ընդգծել է, որ հիբրիդային պատերազմի վերաբերյալ խոսակցությունները նոր չեն և դրանց մասին հանրային խոսույթը սկսվել է դեռևս 2018 թվականից։
«Չեմ կարծում, որ հիբրիդային պատերազմի մասին խոսվում է միայն վերջին շրջանում։ Դրա մասին, երևի, խոսվում է 2018 թվականից», – նշել է Գրիգորյանը։
Փաշինյան–Պուտին հնարավոր հանդիպման մասին հարցին պատասխանելով՝ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը նշել է, որ դեռևս չի կարող հաստատել կամ մեկնաբանել այդ հարցը։
«Երկկողմ հանդիպման մասին եկեք սպասենք, կարծում եմ՝ մամուլի ծառայությունը՝ և՛ վարչապետի, և՛ Կրեմլի, դրա մասին կխոսեն։ Եկեք ես դրա մասին չխոսեմ», – ասել է Գրիգորյանը՝ հավելելով, որ օրակարգային բոլոր հարցերը կքննարկվեն և նպատակահարմարության դեպքում կհրապարակվեն։

Secretary of the Security Council Armen Grigoryan, during a press briefing on May 9, touched upon PM Nikol Pashinyan’s Moscow visit for the Victory Day parade and a possible bilateral meeting with President Putin. He also spoke about the assessments about a hybrid war.
Grigoryan told reporters that the reports about hybrid war are nothing new and a public narrative about it began as early as 2018.
“I don’t think that the hybrid war is being discussed only recently. It has been discussed perhaps since 2018,” he said.
Asked about a possible Pashinyan-Putin meeting, Grigoryan said he can’t comment on that.
“Regarding the bilateral meeting, let’s wait, I think the press service, both the prime minister’s and the Kremlin’s will speak about it. I won’t speak about that,” Grigoryan said, adding that all agenda items will be discussed and published if needed.