Նիդերլանդների արտգործնախարարը կարևորել է Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման հետագա քայլերը
Նիդերլանդների արտաքին գործերի նախարար Կասպար Վելդկամպը ողջունել է Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի տեքստի համաձայնեցումը՝ կարևորելով դրա ստորագրման ուղղությամբ հետագա քայլերը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Կասպար Վելդկամպը հայտնել է X-ի միկրոբլոգում՝ նշելով, որ Հայաստան այցելելուց հետո հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։
«Ես ողջունեցի Ադրբեջան-ՀՀ խաղաղության պայմանագրի տեքստի համաձայնեցումը և ընդգծեցի ստորագրման ուղղությամբ հետագա քայլերի կարևորությունը։ Այս համաձայնագիրը վճռորոշ է տարածաշրջանում կայուն խաղաղության և կայունության համար»,- ասված է նրա գրառման մեջ։

Глава МИД Нидерландов приветствовал достижение соглашения по тексту мирного договора между Арменией и Азербайджаном
Министр иностранных дел Нидерландов Каспар Вельдкамп приветствовал достижение соглашения по тексту мирного договора между Арменией и Азербайджаном, подчеркнув важность дальнейших шагов на пути к его подписанию.
Как сообщает Арменпресс, об этом Каспар Вельдкамп сообщил в микроблоге X, отметив, что после визита в Армению у него состоялся телефонный разговор с главой МИД Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
«Я приветствовал соглашение по тексту мирного договора между Азербайджаном и Арменией и подчеркнул важность следующих шагов по его подписанию. Это соглашение имеет решающее значение для прочного мира и стабильности в регионе», — подчеркнул глава МИД Нидерландов.