ՌԴ ԱԳՆ-ն մանրամասներ է հայտնել Արարատ Միրզոյանի և Սերգեյ Լավրովի սպասվող հանդիպման մասին
ՌԴ արտաքին գործերի նախարարությունը մանրամասներ է ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի առաջիկա հանդիպումից, որը նախատեսված է հունվարի 21-ին Մոսկվայում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունների ղեկավարները մտքերի մանրամասն փոխանակում կանցկացնեն ռուս-հայկական հարաբերությունների ողջ շրջանակի, ԵԱՏՄ-ի և եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն այլ ասոցիացիաների շրջանակում համագործակցության և համաշխարհային օրակարգի արդի հարցերի շուրջ։
«Ուշադրության կենտրոնում է լինելու Հարավային Կովկասում տիրող իրավիճակը՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հավասարակշռված կարգավորման հասնելու նպատակով։ Հուսով ենք, որ առաջիկա հանդիպումը կլինի կառուցողական, կնպաստի համագործակցության գործնական խնդիրների առաջխաղացմանը և կնպաստի Անդրկովկասում անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը»,-ընդգծվում է հաղորդագրության տեքստում։

Russian Foreign Ministry unveils details of upcoming talks between Armenian and Russian FMs
The Russian Foreign Ministry has provided details of the upcoming meeting between Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Russian Foreign Minister Sergey Lavrov, scheduled for January 21 in Moscow.
According to the ministry’s statement, the foreign ministers will discuss the full range of Russian-Armenian relations, cooperation within the EAEU and other integration associations in the Eurasian space, as well as current global issues.
The situation in the South Caucasus, with the aim of achieving a balanced settlement between Armenia and Azerbaijan, will be a key focus of the meeting. “We hope that the upcoming meeting will be constructive, contribute to advancing practical issues of cooperation, and strengthen security and stability in the Transcaucasus,” the statement reads.