Կրակը Գլենդելից հեռու է. քաղաքապետը մանրամասներ է ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կրակը, որը երևում է Գլենդելից, շատ հեռու է, քաղաքում ապահովության առումով խնդիր չկա:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ինստագրամ»-իր իր էջում հայտնել է Գլենդելի քաղաքապետ Էլեն Ասատրյանը:
«Այն կրակը, որը երևում է Գլենդելից, շատ հեռու է: Դա Խաղաղօվկիանոսյան Պալիսադեսի կրակն է: Եթե բնակվում եք Գլենդել քաղաքում, ապա որևէ պատճառ չկա մտահոգվելու ձեր ապահովության համար»,-ասել է Ասատրյանը:
Նա հավելել է, որ քաղաքապետարանի արտակարգ իրավիճակների կենտրոնը 2-րդ մակարդակից դարձրել են 3-րդ մակարդակ, որովհետև շատ ավելի լավ վիճակում են: Փոփոխության դեպքում քաղաքապետարանը տեղյակ կպահի:
Կալիֆոռնիայում բռնկված հրդեհները նահանգի պատմության մեջ համարվում են ամենաավերիչներից: Տարբեր գնահատականներով վնասի չափը հասել է 135-150 միլիարդ դոլարի: Հրդեհի հետևանքով այս պահին կա 11 զոհ, այրվել են բազմաթիվ տներ:

YEREVAN, JANUARY 11, ARMENPRESS. The wildfire seen over the hill from Glendale is actually the fire from Pacific Palisades, Glendale Mayor Elen Asatryan has said.
“We are completely fine and safe in the city of Glendale,” the Mayor told residents of Glendale on social media.
“As a matter of fact, we downgraded our emergency operations level from level two to level three today. If anything changes you will be notified immediately,” Mayor Asatryan added.
The current wildfires in California are the most devastating wildfires in the state’s history. 11 people have died. Damages are estimated around 135-150 billion dollars.