ԵԱՏՄ-ում ինտեգրումն օգուտ է բերում միության յուրաքանչյուր անդամի․ Պուտին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի կարծիքով՝ Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) գործունեությունը նպաստում է գործարար կապերի ընդլայնմանը, համագործակցության խորացմանն, իսկ ինտեգրումն իրական օգուտներ է բերում միության յուրաքանչյուր մասնակցի։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստում ՌԴ նախագահի հայտարարությունը։
«Եվրասիական տնտեսական միության գործունեությունը նպաստում է առևտրի և ներդրումային փոխանակումների ընդլայնմանը, գործարար կապերի, համագործակցության խորացմանը, և ամենակարևորը, ինտեգրացիոն փոխգործակցությունը իրական օգուտներ է բերում մեր միության մասնակիցներից յուրաքանչյուրին», - ասել է ՌԴ նախագահը։
Նա նաև նշել է, որ ԵԱՏՄ շրջանակներում համագործակցությունն օգնում է ապահովել միության անդամ երկրների տնտեսությունների կայուն աճը և քաղաքացիների բարեկեցությունը։
Վլադիմիր Պուտինն ընդգծել է, որ Մոսկվան բարձր է գնահատում Եվրասիայի գործընկերների հետ փոխշահավետ բազմակողմ համագործակցությունը։
«Մենք անկեղծորեն շահագրգռված ենք ակտիվացնել համատեղ աշխատանքը՝ մեր ինտեգրացիոն միության համակողմանի ամրապնդման համար», - նշել է Պուտինը։

Интеграция в ЕАЭС приносит выгоду каждому участнику Союза: Владимир Путин
Президент Российской Федерации Владимир Путин считает, что деятельность Евразийского экономического союза (ЕАЭС) способствует расширению деловых связей, углублению сотрудничества, а интеграция приносит реальную выгоду каждому участнику Союза.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает ТАСС, касаясь выступления президента РФ на заседании Евразийского высшего экономического совета.
“Деятельность Евразийского союза способствует расширению торговли и инвестиционных обменов, наращиванию деловых контактов, углублению кооперационных связей, а главное - интеграционное взаимодействие приносит реальную выгоду каждому из участников нашего объединения”, - подчеркнул президент  Российской Федерации.
Он также отметил, что сотрудничество в рамках ЕАЭС помогает обеспечить стабильный рост экономик государств-членов и благосостояние граждан.
Владимир Путин подчеркнул, что Москва высоко ценит взаимовыгодное многостороннее сотрудничество с евразийскими партнёрами.
“Мы искренне заинтересованы в активизации совместной работы по всестороннему укреплению нашего интеграционного союза”, - сказал Путин.