Գործարկվել է պետական գույքի էլեկտրոնային աճուրդների համակարգը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պետական գույքի կառավարման կոմիտեն առաջին անգամ գործարկել է պետական գույքի էլեկտրոնային աճուրդների համակարգը՝ www.e-auctions.am-ը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հարթակը հնարավորություն է տալիս առցանց մասնակցել պետական գույքի աճուրդներին՝ առանց ֆիզիկական ներկայության: Օգտատերերը կարող են իրական ժամանակում առցանց հետևել աճուրդներին, ներկայացնել հայտեր և ստանալ ծանուցումներ թե՛ ընթացքի, թե՛ արդյունքների վերաբերյալ: Հարթակն ապահովում է նաև անվտանգ վճարային համակարգ:
Կոմիտեից հայտնում են, որ այս նախաձեռնությունը նպատակ ունի բարձրացնել պետական գույքի կառավարման թափանցիկությունը և արդյունավետությունը՝ միաժամանակ հնարավորություն տալով քաղաքացիներին և կազմակերպություններին հեշտորեն մասնակցել աճուրդներին:

Запущена система электронных аукционов государственного имущества
Комитет по управлению государственным имуществом впервые запустил систему электронных аукционов государственного имущества www.e-auctions.am
Как сообщает Арменпресс, платформа предоставляет возможность участвовать в аукционах госимущества в онлайн режиме без физического присутствия. Пользователи могут следить за аукционами в режиме реального времени, подавать заявки и получать уведомления как о ходе, так и о результатах. Платформа также предоставляет безопасную платежную систему.
По сообщению комитета, данная инициатива направлена на повышение прозрачности и эффективности управления госимуществом, одновременно предоставляя гражданам и организациям возможность участвовать в аукционах более легком образом.