Գևորգ Պապոյանը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կարգավորման գործընթացում դրական զարգացումներ է տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության փոխնախագահ, Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը դրական զարգացումներ է տեսնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում և կարծում է, որ երկու երկրները կստորագրեն խաղաղության պայմանագիր:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Պապոյանը նման տեսակետ հայտնեց խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում:
«Այն գործընթացը, որ հիմա կա Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև, ինձ մոտ տպավորություն է թողնում դրական իմաստով, որ մենք, այնուամենայնիվ, գնում ենք դրան ու ստորագրելու ենք խաղաղության պայմանագիր»,-ասաց Պապոյանը:
Պայմանագրի ստորագրման ժամկետների հետ կապված Պապոյանը չցանկացավ որևէ բան ասել, սակայն շեշտեց, որ իր տպավորությամբ ընդհանուր զարգացումները դրական են:
«Ես տեսնում եմ, որ դրական զարգացումներ կան, և մենք գնում ենք դեպի խաղաղության պայմանագրի ստորագրման»,-նշեց նա:
Նախարարին այս առումով լավատեսության հիմք է տալի այն, որ կա խոսակցություն, քննարկում, խաղաղության պայմանագրի նախագծի տեքստերն են փոխանակում կողմերը, սահմանազատման գործընթացն է ընթանում:

YEREVAN, NOVEMBER 6, ARMENPRESS. Minister of Economy Gevorg Papoyan has voiced “positive developments” in the Armenian-Azerbaijani normalization process.
Papoyan, the Vice Chairman of the Board of the ruling Civil Contract Party, told reporters he believes the peace treaty will eventually be signed.
“The process that now exists between Armenia and Azerbaijan gives me a positive impression, and we are nevertheless heading towards that and we will sign the peace treaty,” he said.
Papoyan refused to comment on possible timeframes of signing the peace treaty.
“I see that there are positive developments, and we are heading towards the signing of the peace treaty,” Papoyan said.
He said he is optimistic given the discussions, exchange of peace treaty versions and delimitation work between the sides.