Դեսպան Լիլիթ Մակունցն ընտրությունների օրն այցելել է Վաշինգտոնի և Վիրջինիա նահանգի ընտրատեղամասեր
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Լիլիթ Մակունցն ԱՄՆ 2024 թվականի ընտրությունների օրն այցելել է Վաշինգտոնի և Վիրջինիա նահանգի ընտրատեղամասեր:
«Այցը կազմակերպվել էր Ընտրական համակարգերի միջազգային հիմնադրամի (IFES) կողմից։ Այցին մասնակցել է Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի պատվիրակությունը՝ նախագահ Վահագն Հովակիմյանի գլխավորությամբ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Միացյալ Նահանգներում ՀՀ դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ
Երեք ընտրատեղամասեր այցելության ընթացքում դիտարկվել է քվեարկության գործընթացը, մասնավորապես՝ ԱՄՆ ընտրական մեխանիզմները, այդ թվում՝ օգտագործվող տեխնոլոգիաները։

YEREVAN, NOVEMBER 6, ARMENPRESS. Armenian Ambassador to the U.S. Lilit Makunts participated in a series of visits to polling stations in Washington D.C. and Virginia on U.S. 2024 Election Day.
The visit was organized by the International Foundation for Electoral Systems (IFES) and included a delegation from Armenia’s Central Electoral Commission, headed by Chairman Vahagn Hovakimyan, the embassy said in a press release.
The delegation observed the voting process at three polling locations, gaining firsthand experience of U.S. election techniques, including the role of technology, as well as voting procedures․