Դեսպան Լիլիթ Մակունցն ընտրությունների օրն այցելել է Վաշինգտոնի և Վիրջինիա նահանգի ընտրատեղամասեր
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Լիլիթ Մակունցն ԱՄՆ 2024 թվականի ընտրությունների օրն այցելել է Վաշինգտոնի և Վիրջինիա նահանգի ընտրատեղամասեր:
«Այցը կազմակերպվել էր Ընտրական համակարգերի միջազգային հիմնադրամի (IFES) կողմից։ Այցին մասնակցել է Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի պատվիրակությունը՝ նախագահ Վահագն Հովակիմյանի գլխավորությամբ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Միացյալ Նահանգներում ՀՀ դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ
Երեք ընտրատեղամասեր այցելության ընթացքում դիտարկվել է քվեարկության գործընթացը, մասնավորապես՝ ԱՄՆ ընտրական մեխանիզմները, այդ թվում՝ օգտագործվող տեխնոլոգիաները։

Посол Лилит Макунц в день выборов посетила избирательные участки в Вашингтоне и Вирджинии
Посол Республики Армения в США Лилит Макунц в день выборов посетила избирательные участки в Вашингтоне и Вирджинии.
“Посещения были организованы Международным фондом избирательных систем (IFES). Участвовала и делегация Центральной избирательной комиссии Армении во главе с председателем Ваагном Овакимяном”, - как передает Арменпресс, об этом говорится в сообщении посольства Армении в США.
В ходе посещения трех избирательных участков был рассмотрен процесс голосования, в частности избирательные механизмы США, в том числе и  используемые технологии.