Վարչապետ Փաշինյանը ներկա է գտնվել ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 79-րդ նստաշրջանի ընդհանուր քննարկումների բացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նյու Յորքում ներկա է գտնվել ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 79-րդ նստաշրջանի ընդհանուր քննարկումների բացմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, նախ տեղի է ունեցել նստաշրջանին մասնակից պետությունների ղեկավարների դիմավորման արարողությունը, վերջիններիս ողջունել է ՄԱԿ գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը:
Այնուհետև նստաշրջանի բացման ընթացքում ելույթներ են ունեցել ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի նախագահ Ֆիլեմոն Յանգը, ՄԱԿ գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը, Բրազիլիայի նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա դա Սիլվան և ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը:
Ըստ աղբյուրի՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր մի շարք երկկողմ հանդիպումներ կունենա տարբեր երկրների գործընկերների հետ:

PM Pashinyan attends opening of general discussions at 79th UN General Assembly
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan attended the opening of the general discussions of the 79th session of the UN General Assembly in New York.
According to the Prime Minister's office, the session commenced with a welcoming ceremony for the heads of state attending the assembly, during which UN Secretary-General António Guterres delivered his greetings.
During the opening of the session, speeches were delivered by the President of the UN General Assembly Philémon Yang, UN Secretary-General António Guterres, President of Brazil Luiz Inácio Lula da Silva, and President of the United States Joe Biden.
The source stated that Prime Minister Nikol Pashinyan is scheduled to hold several bilateral meetings with colleagues from various countries today.