Ուկրաինան վերահսկում է Ռուսաստանի Կուրսկի մարզի 74 բնակավայր
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտնել է, որ Ուկրաինան վերահսկում է Ռուսաստանի Կուրսկի մարզում գտնվող 74 բնակավայր։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Ուկրաինայի նախագահը հայտնել է Telegram-ի իր էջում տեղադրելով տեսանյութ և գրառում։
«Չնայած դժվարին ինտենսիվ մարտերին, մեր ուժերի առաջխաղացումը Կուրսկի շրջանում շարունակվում է։ Ուկրաինայի հսկողության տակ է գտնվում 74 բնակավայր։ Այս տարածքների համար մարդասիրական լուծումների մշակումը շարունակվում է։ Շնորհակալ եմ մեր զինվորներին հերոսական ծառայության համար։ Մեր հաջորդ քայլերի նախապատրաստումը շարունակվում է»,- նշված է նախագահի հայտարարության մեջ։

Украина контролирует 74 населенных пункта в Курской области России
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что Украина контролирует 74 населенных пункта в Курской области России.
Как передает Арменпресс, об этом президент Украины сообщил, разместив видео и пост на своей странице в Telegram.
«Несмотря на тяжелые и напряженные бои, наступление наших войск в Курской области продолжается. 74 населенных пункта находятся под контролем Украины. Разработка гуманитарных решений для этих территорий продолжается. Благодарю наших солдат за героическую службу. Продолжается подготовка наших следующих шагов", - говорится в заявлении президента.