Արայիկ Հարությունյանը և Վասիլիս Մարագոսը քննարկել են Հայաստան-ԵՄ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ԵՄ համագործակցության օրակարգային մի շարք հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել ԵՄ աջակցությամբ մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումների, ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման, ռազմավարական հաղորդակցության բարեփոխման հաջող ընթացքին և այլ ուղղություններով իրականացվող ծրագրերին:
Երկուստեք կարևորվել է այս տարվա ապրիլի 5-ին Բրյուսելում կայացած Հայաստան-ԵՄ-ԱՄՆ բարձր մակարդակով հանդիպմանը ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացումը:
Կողմերը գոհունակություն են հայտնել արդյունավետ փոխգործակցությունից և կարևորել այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:

Arayik Harutyunyan and Vassilis Maragos discussed issues related to Armenia-EU cooperation
YEREVAN, JUNE 19, ARMENPRESS.Chief of Staff to the Prime Minister of Armenia Arayik Harutyunyan met with the Head of the Delegation of the European Union to Armenia, Ambassador Vassilis Maragos.
The interlocutors discussed several issues on the Armenia-EU cooperation agenda. In particular, they spoke about the successful progress of reforms being implemented in our country with the support of the EU, the development of democratic institutions, the reform of strategic communications and programs implemented in other areas, as mentioned in the Prime Minister's Office statement.
Both sides emphasized the importance of implementing the agreements reached at the Armenia-EU-U.S. high-level meeting held on April 5 this year in Brussels.
The parties expressed satisfaction with the effective cooperation and emphasized the importance of taking consistent steps in this direction.