ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արարատի մարզի Գետափնյա գյուղի մոտ գտնվող կամրջի հետիոտնի համար նախատեսված հատվածում տեղի է ունեցել մասնակի փլուզում, ինչի հետևանքով կամրջով երթևեկությունը դադարեցվել է։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, ըստ Ճանապարհային դեպարտամենտ հիմնադրամի` Վանաձոր - Ալավերդի - Այրում - Բագրատաշեն ավտոճանապարհը երթևեկելի է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համար։
Փրկարար ծառայությունը վարորդներին հորդորում է դեպի Վրաստանի սահման ուղևորվելիս Մ-6-ը շրջանցել Մ-3 Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-ՀՀ սահման և Մ-1 Երևան-Գյումրի-ՀՀ սահման միջպետական ավտոճանապարհներով։
Ըստ աղբյուրի՝ Մ-4, Երևան-Սևան-Իջևան-ՀՀ սահման ավտոճանապարհի Դիլիջանից մինչև Իջևան հատվածը երթևեկելի է։ Որոշ տեղամասերում, սակայն, երթևեկությունը միակողմանի է, իսկ Խաշթառակ և Լուսահովիտ գյուղեր տանող կամուրջը երկկողմանի փակ է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայության ստացած տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։

На пешеходной части моста возле села Гетапня Араратского марза произошло частичное обрушение, в результате чего движение по мосту было остановлено.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, по данным Дорожного департамента, автодорога Ванадзор – Алаверди – Айрум – Баграташен открыта только для легковых автомобилей.
Водителям рекомендуется при движении к границе Грузии объезжать межгосударственные автодороги М-6 дорогами М-3: Маргара-Ванадзор-Ташир-граница РА и М-1: Ереван-Гюмри-граница РА.
Согласно источнику, участок автодороги М-4 Ереван-Севан-Иджеван-граница РА от Дилижана до Иджевана проходим. Однако в некоторых районах движение одностороннее. Мост, ведущий в села Хаштарак и Лусаовит, перекрыт с обеих сторон.