Օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կնվազի 6-10 աստիճանով. շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սև ծովի շրջաններից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված` հունիսի 8-ի ցերեկը, 9-13-ին շրջանների մեծ մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում, այդ թվում՝ Երևանի առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն ինտենսիվ, կտեղա կարկուտ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը հունիսի 8-9-ին ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կնվազի 6-10 աստիճանով։
Հունիսի 8-9-ին հանրապետության գետերում սպասվում է ջրի ելքերի մեծացում, Դեբեդ, Աղստև և Սևանա լճի հարավային ափի գետերում՝ զգալի։
Երևանում հունիսի 8-ի ցերեկը, 9-13-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում` ինտենսիվ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20 մ/վ արագությամբ:
Մարզերում հունիսի 8-ի ցերեկը, 9-13-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում` ինտենսիվ, կտեղա նաև կարկուտ։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 3-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23 մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 8-9-ին ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կնվազի 6-10 աստիճանով։

Температура воздуха понизится на 6-10 градусов, в большинстве регионов ожидаются дожди
В связи с проникновением активного циклона со стороны Черноморского региона, во второй половине дня 8июня, 9-13 июня —в большинстве регионов, периодически ожидаются дожди и грозы. В Ереване ожидаются сильные дожди, а также град.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения,температура воздуха днем 8-9 июня постепенно снизится на 6-10 градусов.
8-9 июня ожидается увеличение объемов воды в реках республики, особенно в реках Дебед, Агстев и южном берегу озера Севан.
Днем 8 июня, с 9-13, временами в Ереване ожидается дождь с грозой, в некоторых районах города —сильный, также возможен град. Во время грозы порывы ветра будут достигать 16-20 м/с.
Во второй половине дня 8, 9-13 июня в значительной части регионов временами ожидаются дожди и грозы, в отдельных районах— интенсивные, также выпадет град. Ветер юго-западный, скорость 3-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-23 м/с. Температура воздуха днем 8-9 июня постепенно снизится на 6-10 градусов.