Նախնական տեղեկություններով պայթել է հեղուկ գազի ցիստեռնը, այս պահին էլ պայթյունի վտանգ կա․ ՆԳՆ խոսնակը մանրամասներ է ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևան-Սևան ճանապարհին գտնվող գազալցակայանում, ըստ նախնական տեղեկությունների, պայթել է հեղուկ գազի ցիստեռնը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հանրային հեռուստաընկերության տված հարցազրույցում այս մասին ասել է ՀՀ ՆԳն մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
«Ըստ նախնական տեղեկությունների պայթել է հեղուկ գազի ցիստեռնը, և հենց այս պահին էլ կա պայթյունի վտանգ»,- ասել է Սարգսյանը։
Նա հավելել է, որ դեպքի վայրում աշխատում է 30-ից ավելի մարտական հաշվարկ, իրականացվում են հովացման և հրդեհաշիջման աշխատանքներ։
ՆԳՆ խոսնակն ասաց, որ տուժածների թվի վերաբերյալ առողջապահության նախարարությունն արդեն հաղորդագրություն տարածել է՝ հորդորելով չտարածել տուժածների և զոհերի վերաբերյալ սխալ տեղեկություններ։
Սարգսյանը կոչ արեց հետևել միայն պաշտոնական տեղեկատվությանը։
ՀՀ առողջապահության նախարարությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ նախնական տեղեկություններով պայթյունի հետևանքով հոսպիտալացվել է 5 մարդ։ ՆԳՆ խոսնակն էլ հերքել էր տարածվող լուրերը պայթյունի հետևանքով մեծաքանակ զոհերի մասին։

По предварительным данным, взорвалась цистерна со сжиженным газом, еще остается опасность взрыва: спикер МВД РА
По предварительным данным, на газозаправочной станции, расположенной на дороге Ереван-Севан, взорвалась цистерна со сжиженным газом.
Как передает “Арменпресс”, об этом в интервью Общественному телевидению сообщил пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян.
“По предварительной информации, взорвалась цистерна со сжиженным газом, и на данный момент остается опасность взрыва”, - сказал Саркисян.
Он добавил, что на месте происшествия работает более 30 боевых расчетов, проводятся работы по охлаждению и пожаротушению.
Представитель МВД сказал, что Министерство здравоохранения уже распространило сообщение о количестве пострадавших, призвав не распространять ложную информацию о пострадавших и жертвах.
Нарек Саркисян призвал следить только за официальной информацией.
Министерство здравоохранения Армении ранее сообщало, что, по предварительной информации, в результате взрыва были госпитализированы 5 человек. Представитель МВД опроверг распространяемые слухи о большом количестве жертв в результате взрыва.