IDBank-ն ու Դալման՝ Կովկասյան եղջերուներին վերաբնակեցնելու ծրագրի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։մ IDBank-ը միացել է Դալմա Գարդեն Մոլի Green Challenge-ին` Կովկասյան ազնվացեղ եղջերուների վերաբնակեցման ծրագրին աջակցելու համար:
Որսագողության և անտառների անխնա հատման հետևանքով Կովկասյան ազնվացեղ եղջերուների տեսակը Հայաստանի տարածքում 1954 թվականին արդեն անհետացել էր, ու կենդանին ընդգրկվեց Հայաստանի Կարմիր գրքում: WWF - Հայաստանի ջանքերով արդեն տարիներ շարունակ իրականացվում է մանրամասն մշակված ծրագիր` Կովկասյան ազնվացեղ եղջերուներին բազմացնելու և Հայաստանում վերաբնակեցնելու նպատակով:
Այսպիսի մեծ նշանակությամբ նախաձեռնությունները հնարավոր է իրականացնել միայն համախոհների հետ միավորվելով, ուստի IDBank-ն ընդունել է Dalma Garden Mall-ի #GREENCHALLENGE կանաչ մարտահրավերը` միանալու WWF - Հայաստանի «Կովկասյան ազնվացեղ եղջերուի վերաբնակեցումը Հայաստանում» ծրագրին:
Բնապահպանությունն IDBank-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության առանցքային ուղղություններից է. Բանկը պարբերաբար իրականացնում է բնապահպանական նշանակության նախագծեր գործընկեր Իդրամ ընկերության հետ: Ի դեպ, ընկերությունների համատեղ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության նախորդ ծրագիրը ևս բնապահպանական էր. «Մի դրամի ուժն» ուղղվեց Իմ անտառ Հայաստան հիմնադրամին` անտառվերականգնման ծրագրերն ի կատար ածելու համար:
Դալմայի և WWF - Հայաստանի հետ համագործակցության շրջանակում IDBank-ը նվիրատվություն է կատարում ծրագրին և աջակիցը դառնում ազնվացեղ եղջերուների վտանգված տեսակի բազմացման ու վերաբնակեցման գործի։
GREEN CHALLENGE-ի նպատակն է փոքր ներդրումով մեծ ազդեցություն ունենալ՝ համախմբելով Հայաստանի սիմվոլների պահպանությամբ մտահոգված ընկերություններին, և համատեղ ջանքերի արդյունքում հնարավոր կլինի բնություն բաց թողնել թվով 10 եղջերուի։

IDBank and Dalma for the Caucasian deer reintroduction program
YEREVAN, JUNE 4, ARMENPRESS. IDBank has joined Dalma Garden Mall’s Green Challenge to support the Caucasian red deer reintroduction project.
As a result of poaching and ruthless deforestation, the species of Caucasian red deer disappeared in the territory of Armenia already back in 1954, and the animal was included in the Red Book of Armenia. With the efforts of WWF - Armenia, a detailed program has been implemented for years with the aim of breeding Caucasian red deer and resettling them in Armenia.
Initiatives of such importance can only be implemented by joining together with like-minded people, so IDBank has accepted Dalma Garden Mall's #GREENCHALLENGE to join WWF - Armenia's "Caucasian Red Deer Resettlement in Armenia" program.
Environmental protection is one of the key directions of IDBank's corporate social responsibility. The bank regularly implements environmental projects with its partner company Idram. By the way, the previous program of the companies' joint initiative "The Power of One Dram" was also environmental. "The Power of One Dram" was directed to the My Forest Armenia Foundation to implement reforestation projects.
Within the framework of cooperation with Dalma and WWF-Armenia, IDBank donates to the project and becomes a supporter of the reproduction and resettlement program of endangered species of red deer.
The aim of Green Challenge is to make a big impact with a small investment by bringing together companies concerned with the protection of symbols of Armenia, and as a result of joint efforts, it will be possible to release 10 deer into nature.