Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 2-4 աստիճանով, այնուհետև նույնքան կբարձրանա
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում` Հունիսի 1-ին և 2-ին, 4-6-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի և մոնիթորինգի կենտրոնից հայտնում են, որ հունիսի 3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հյուսիսարևմտյան՝ 2-4մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 1-ին կնվազի 2-4 աստիճանով, 3-5-ին՝ նույնքան կբարձրանա։
Երևան քաղաքում հունիսի 1-ին կեսօրից հետո, 4-6-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20մ/վ արագությամբ։ Հունիսի 2-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

Станет прохладнее на 2-4 градуса, затем воздух прогреется на столько же
На территории республики днем ​​1 и 2 июня с 4 по 6 ожидается кратковременный дождь с грозой в некоторых регионах, в отдельных районах возможен град.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей средыРеспублики Армения, 3 июня ожидается погода без осадков
Ветер северо-западный, скорость 2-4 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-23 м/с. Температура воздуха 1 июня понизится на 2-4 градуса, а 3-5 июня повысится на столько же.
Днем 1 июня, в вечерние часы 1 июня в городе Ереване возможны кратковременные дожди и грозы, во время грозы ветер усилится со скоростью 16-20 м/с. 2-3 июня ожидается погода без осадков.