ՆԳՆ ոստիկանությունը հորդորում է հավաքի մասնակիցներին խստորեն պահպանել հասարակական կարգը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՆԳՆ ոստիկանությունը հորդորում է մայիսի 26-ին նախատեսված հավաքի մասնակիցներին խստորեն պահպանել հասարակական կարգը
«ՆԳՆ ոստիկանությունը հետևողականորեն շարունակում և շարունակելու է իրականացնել օրենքով իրեն վերապահված գործառույթները՝ ապահովելով հասարակական կարգը և քաղաքացիների անվտանգությունը:
Այսօր կայանալիք հավաքի մասնակիցներին և կազմակերպիչներին հորդորում ենք զերծ մնալ հասարակական կարգի խախտմանն ուղղված գործողություններից, հարգել համաքաղաքացիների իրավունքները և ենթարկվել հասարակական կարգի պահպանություն իրականացնող ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջներին:
Հայաստանի Հանրապետությունը իրավական երկիր է, և հակաօրինական ցանկացած դրսևորում կարժանանա համապատասխան քրեաիրավական գնահատականի», - «Արմենպես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է ՆԳՆ ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ։

Полиция МВД призывает участников митинга строго соблюдать общественный порядок
Полиция МВД призывает участников митинга, запланированного на 26 мая, строго соблюдать общественный порядок.
"Полиция МВД последовательно продолжает выполнять и далее будет выполнять возложенные на нее законом функции по обеспечению общественного порядка и безопасности граждан.
Мы призываем участников и организаторов сегодняшнего митинга воздерживаться от действий, направленных на нарушение общественного порядка, уважать права сограждан и подчиняться законным требованиям сотрудников полиции, обеспечивающих общественный порядок.
Республика Армения является правовой страной, и любое противоправное проявление получит соответствующую уголовную оценку", - как передает Арменпресс, говорится в сообщении Полиции Министерства внутренних дел Республики Армения.