Կեղծ լուրեր են տարածվում գետերի վարարման հետևանքով զոհերի և անհետ կորածների վերաբերյալ. ՀՀ ՆԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կեղծ լուրեր են տարածվում գետերի վարարման հետևանքով զոհերի, անհետ կորածների և արգելափակված քաղաքացիների վերաբերյալ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ ներքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը։
«ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը ողջ ծավալով ներգրավված է միջոցառումներին: Աշխատանքները դեպքի վայրում համակարգում է ՆԳՆ ՓԾ տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանը: Աշխատանքներին ներգրավված են նաև ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողներ: Պարբերաբար տրվում է տեղեկատվություն:
Անհրաժեշտության դեպքում քաղաքացիները կարող են զանգահարել 911 կամ 102»,- նշել է Սարգսյանը՝ հորդորելով հետևել միայն պաշտոնական տեղեկատվությանը և զերծ մնալ չճշտված ու խուճապ առաջացնող լուրեր տարածելուց:

Распространяются фейковые новости о жертвах и пропавших без вести из-за разлива рек. МВД РА
Распространяются фейковые новости о жертвах, пропавших без вести и гражданах, оказавшихся в блокаде из-за разливов рек.
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook сообщил пресс-секретарь МВД РА Нарек Саргсян.
«Спасательная служба МВД полностью вовлечена в происходящие события. Работу на месте координирует глава Спасательной службы МВД, заместитель министра внутренних дел Камо Цуцулян. К работе также привлечены сотрудники полиции МВД. Информация предоставляется регулярно.
При необходимости граждане могут позвонить по номерам 911 или 102», - отметил Саргсян, призвав следить только за официальной информацией и воздержаться от распространения неконкретных и вызывающих панику новостей.