Կլոդ Վիզլերի գլխավորած պատվիրակությունը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգել է Սուրբ նահատակների հիշատակը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի ուղեկցությամբ Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահ Կլոդ Վիզլերի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 22-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ ու խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում նրանք ծանոթացել են Եղեռնի մասին հավաստող փաստաթղթերին: Կլոդ Վիզլերը գրառում է կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

Делегация, возглавляемая Клодом Вислером, почтила память Святых мучеников в Мемориальном комплексе Цицернакаберда
В сопровождении заместителя председателя Национального собрания Республики Армения Рубена Рубиняна делегация, возглавляемая председателем Палаты Депутатов Люксембурга Клодом Вислером, 22 мая посетила Мемориальный комплекс Цицернакаберда.
Как передает “Арменпресс”, со ссылкой на сообщение НС РА, члены делегации возложили венок и цветы к Вечному огню, увековечивающему память жертв Геноцида армян, минутой молчания почтили память Святых мучеников.